TBMM ortak bildirisi konusunda gelen eleştiriye “İktidarın arkasına hizalanmak, yaptıklarını onaylamak zorunda değiliz. 28 bildiriye imza attık değişen bir şey yok. O nedenle kendi bildirimizi daha da sert olarak yayınladık. 1950’den beri iktidar değiliz. Ancak yıllardır iktidar olmasak da Cumhuriyeti koruma ve kollama görevini ifa ediyoruz. Cumhuriyet’ten bir kıymık bile koparamamışlarsa bunu CHP’ye borçluyuz. Kimse bizi milliyetçilik üzerinden sorgulama hadsizliğine kalkmasın, kendisine baksın.”

 Adıgüzel’in söylediklerinden satır başları şu şekilde:

“Mecliste CHP Grubu adına andımızı ben savundum. Parti adına kürsüde ben konuştum. O gün Cumhuriyet Halk partisi ve İyi Parti andımıza evet dedik. AK Parti ve HDP ortaklaşarak hayır dedi,  Milliyetçi Hareket Partisi çekimser kaldı. Soruyorum milliyetçilikte çekimserlik olur mu? Çekimser milliyetçilik olur mu?”

 Öcalan’ın mektubunu okuyanlar belli

“2019 seçimlerinde İstanbul Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım diyor ki ‘Kürt oylarına talibim’. Ankara adayı Mehmet Özhaseki diyor ki ‘HDP oylarına talibim’. Hatta Sayın Bahçeli o dönem ‘HDP niçin Öcalan'ı dinlemiyor’ diye sitem etti. Öcalan'dan mektup alıp, televizyona kardeşini çıkarıp Kürt seçmenden oy alabilmek için her türlü yolu denediniz.

Mehmet Metiner sen dahi, geçtiğimiz Mayıs ayında 2. turda HDP seçmeni Erdoğan'a öyle bir oy versin ki yeni bir sürecin başlamasına vesile olsun demedin mi? ‘Herkes Kürt seçmenden oy isteyebilir ama Cumhuriyet Halk Partisi isteyemez.’ Bu ikiyüzlülüktür.Mehmet Metiner İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya güzelleme yapıyorsun ‘bölgede de çok güzel valilik yaptı’ diye. Çadır mahkemeleri kurulduğunda bölgede kendisi vali miydi değil miydi? O teröristler davullarla zurnalarla karşılanırken oranın valisi kimdi?” Haber merkezi

Adıgüzel: Emekliye Açlık Sınırının Altında Yaşa Deniliyor Adıgüzel: Emekliye Açlık Sınırının Altında Yaşa Deniliyor

Editör: Soner Özdemir