Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, yerel yönetimlerdeki idareyi eleştiren açıklamalarda bulundu. Adıgüzel, Cumhur İttifakı’nın Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Hilmi Güler’i, geçmiş dönemdeki yönetim anlayışı nedeniyle sert bir dille eleştirdi.

Ordu’nun Sorunlarına Dikkat Çekti

Adıgüzel, Ordu’nun çeşitli bölgelerinde yaşanan çevre sorunlarına ve idari yanlışlara işaret etti. Özellikle çöp yönetimi ve lağım suyu problemleri gibi konulara değinen Adıgüzel, bu sorunların Güler’in belediye başkanlığı döneminde yaşandığını vurguladı.

“Tarihi, dini, doğal güzelliklerimiz tahrip oldu”

CHP Milletvekili, Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerinin korunması konusunda da endişelerini dile getirdi. Gürgentepe’deki tarihi caminin restorasyon sürecinde yaşanan sorunlar ve kent ormanına yapılan otoban gibi projelerin, bölgenin kültürel mirasına zarar verdiğini belirtti.

Güler’e Yönelik İddialar

Adıgüzel, Güler’in belediye başkanlığı döneminde Ordu’nun kişi başı gelirinin düştüğünü ve ihale süreçlerinin şaibeli olduğunu iddia etti. Ayrıca, belediyede eş, dost ve akraba kayırmacılığının olduğunu öne sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz yoksak doğalgaz yok” sözlerini hatırlatan Adıgüzel, Güler’in Enerji bakanlığı görevinin ardından belediye başkanı olarak hizmet verdiği ilde hala doğalgaz verilmeyen ilçeler olduğunu belirtti. Elektrik hatlarının yetersizliği konusunda da eleştirilerde bulundu.

Editör: Atakan Öztürk