Alankent seçim koordinasyon merkezinin mitinge dönen açılışında konuşan CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel şunları ifade etti:

Ben sizin evladınızım. Beni milletvekili seçtiniz, ayağımı bu topraklardan kesmedim, fındığınıza, balınıza, suyunuza ve toprağınıza sahip çıktım. AKP’lileri hiç ortalıkta görüyor musunuz? Göremiyorsunuz çünkü birini Trabzon'dan, diğerini Tokat'tan getirip önünüze koydular. Buralı değiller ki. Şuraya getirin Kabataş’ın yolunu bulabilirse ben namerdim.

Lale dikip parayı götürüyorlar

Aklınıza şu gelmesin, parayı nereden bulacak? 10 senedir AKP'de de ne faydası oldu bize? Bunların tek yaptıkları bir kaç çiçek dikip lale dikip içeride ihalelerden ceplerini doldurmak. O yüzden bu seçim Ordu'da da Kabataş’ta da Alankent mahallesinde Lale devri de bitecek ihale devrinde bitecek.

Buranın imkanları buraya yeter

Buranın imkânları buraya yeter. Ama yetmezse de Cumhuriyet Halk Partisi'nin büyük şehirleri var. İstanbul'u var Ankara'sı var... İzmir'imiz Adana'mız Mersin'imiz Antalya'mız... Türkiye'deki en büyük şehirleri bizler yönetiyoruz. Bizler oranın imkânları ile Bülent kardeşime destek vermeye hazırız. Şeref sözü veriyorum."

Meral Aksener artık bir bacı değil, tarihi bir acıdır

Adıgüzel açıklamalarını şöyle sürdürdü:
Meral Akşener artık bizim için bir bacı değildir. Bizim için bir tarihi acıdır.
Bizim sayemizde siyaset alanı açıp, sonra da "bir kalkıp Tayyib'e kazandıran, bir oturup kendine kazandıran" bir siyaset üslubunu benimsemiştir. O nedenle adayının da gideceği yer yine AKP'dir. Ortalıkta bazı atasözleri dolanıyor. İyi parti adayı diyor ki "tarlada izi olanın harmanda gözü olur" Sanki çok güzel yerlerde izi varmış gibi. Onun iz bıraktığı yerler Ordu coğrafyası için hiç de güzel yerler değil. Tayyip Erdoğan da gelmiş diyor ki "eli işte gözü oynaşta"
Madem herkes atasözü ve deyimlerle gidiyor birkaç tane de ben kullanayım:
-El atına binen tez iner.
-Çatal kazık yere batmaz.
Niye çatal kazık bir ayağı iyi partide öbür ayağı AK Parti’de. O yüzden Kabataş'ta adayımız Bülent Güney Aybastı'da Tevfik Güney ve büyükşehirde Zekai Sana her yerde her zaman Cumhuriyet’in ve Halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisi." Haber merkezi

Ordu’daki Yeni Maden Sahalarına Karşı Adıgüzel’den Önerge Ordu’daki Yeni Maden Sahalarına Karşı Adıgüzel’den Önerge

Editör: Soner Özdemir