Adıgüzel açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Mehmet Şimşek bir açıklama yapmış, asgari ücretin yeterli düzeyde olduğunu söylemiş. Aklıma Erdoğan'ın başbakan olmadan önceki bir konuşması geldi. Eğer bu ülkede ülkenin yarısı yoksulluk sınırının altında, dörtte biri de açlık sınırının altındaysa, bu durumdan hükümet sorumludur demişti. Şu anda bir ileri aşamaya geçtik. O gün yarısı yoksulluk sınırı altındayken bugün yarısı açtık sınırının altında. Erdoğan'ın 20 yıllık icraatı o gün eleştirdiğinden iki kat kötü duruma getirdi.Asgari ücretlinin geliri 2 ayda erimişken, Temmuz ayında zam beklentisi varken, Mehmet Şimşek şimdiden asgari ücret zaten yüksek diyerek zam yapmamanın yolunu yapıyor.

Zam yapmamak için bahane arıyorlar

Yıl sonu enflasyonu %38 olacak diyor. Verdiği tüm oranlar gerçek dışı. Ocak ayından bugüne enflasyon %26, yıl sonunda %38 olacak dediği enflasyon da %42'ye doğru revize edilmeye başlandı. Hayali bir hedef üzerinden asgari ücrete zam yapmamanın yolunu arıyor.

Şimşek'in böyle dediği ortamda TÜİK hissedilen enflasyonun daha yüksek olduğunu söylüyor. TÜİK Mehmet Şimşek'i yalanlıyor, Mehmet Şimşek Erdoğan'ı yalanlıyor, Erdoğan'ın ise kafası hala Nas'da kalmış. Böylesi bir ekonomi yönetimi ile karşı karşıyayız.

Mehmet Şimşek Ayrıca CHP'nin zorlamasıyla EYT yükünün altına girdik diyor. 700 milyar TL'den bahsediyor. Dünyada ekonomide kötü yönetimini muhalefet partisine yükleyen başka hükümet yoktur. Yanlış ekonomi politikanız nedeniyle kur korumalı mevduat adı altında verdiğiniz zararı ne yapacağız? Neden ondan bahsetmiyorsunuz?” Haber merkezi

Adıgüzel: Vakıf ve Cemaatlerden Çocuklarınızı Koruyun Adıgüzel: Vakıf ve Cemaatlerden Çocuklarınızı Koruyun

Editör: Soner Özdemir