Adıgüzel, olaya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Siyasetin spora müdahalesi devam ediyor. Özellikle AK Parti döneminde siyaset spora doğrudan müdahale ederek ve devlet gücünü arkasına alarak bazı takımların lehine bazı takımların aleyhine müdahaleler yapıyor.  En son olarak geçtiğimiz günlerde 3.lig 3. grupta kümede kalma mücadelesi veren Bayburtspor'la Darıcaspor arasında da böyle bir müdahale oldu.

Normal olmayan olaylar var

Bayburtspor Fatsa'da Fatsa Belediyespor’la karşılaştı. Deplasmanda Fatsa Belediyespor’u 1-0 yenerek kümede kaldı. Darıcaspor da bu skorla küme düştü. Buraya kadar normal gözüküyor ancak normal olmayan bazı durumlar var. Fatsa'da yapılan maçta Fatsa taraftarlarının tezahürat yapması emniyet güçleri tarafından engellendi. Hatta ayağa kalkmaları bile engellendi. Devlet bütün ağırlığıyla Bayburtspor'un yanındaydı. Savunma Bakan Danışmanından, Bayburt Valisinden, Bayburt Belediye Başkanına ve Bayburt Milletvekiline kadar bütün güçleri ile Bayburtspor'a kamu desteği sağladılar.

Olayı itiraf etti

Hatta AK Parti Bayburt İl Başkanı Turgut Çalışkan sosyal medya hesabından açıkça bu durumu itiraf etti. Diyor ki "Takımımıza ligin başından itibaren desteklerini esirgemeyen Milli Savunma Bakanımız Yaşar Güler, Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Bayburt Milletvekili Orhan Ateş ve Bayburt Belediye Başkanı… “ diye sıralayarak çok teşekkür ediyor.

Penaltı bilerek verilmedi

Bu maçın birinci yarısının son anlarında Fatsa Belediyesporlu futbolcu ceza sahasında topu rakibinden kurtarmış devam ederken Bayburtsporlu defans oyuncusu tarafından adeta biçiliyor. O kadar sert bir hamle ki Fatsa Belediyesporlu futbolcunun ayakları yerden kesiliyor. Dünyanın her tarafında açık penaltı olacak bu pozisyon kamu gücünün baskısı sonucu hakem tarafından penaltı olarak yorumlanmıyor. Fatsa Belediyespor bu şekilde maçı kaybediyor. Garip olan Fatsa Belediyespor yönetiminden de bununla ilgili bir açıklama ya da serzeniş gelmiyor. Çünkü Kulüp de AK Partili belediye meclis üyesi tarafından yönetiliyor.  Bu nedenle yönetimden de ses çıkımıyor. Olan Fatsa Belediyespor'a, Fatsa Belediyespor taraftarına ve olan Fatsalılara oluyor. Olan Darıcaspora oluyor ve Darıca'ya oluyor. Bayburt'u memnun ederken Fatsa'yı ve Darıca'yı yani Kocaeli'ni üzüyorsunuz. Fatsa'ya da saygısızlık yapıyorsunuz. Gelip Fatsa'da Fatsa'nın hakkını Fatsa seyircisinin gözü önünde yiyorsunuz. Bunu da devlet gücüyle yapıyorsunuz. Bu işleri derhal sonlandırın. AK Parti'nin bu şekilde devlet gücü ile spora müdahalesi insanları spordan daha fazla soğutuyor.” Haber merkezi

Adıgüzel: Seçimi Sağlık Sistemi ve Ekonomi Kaybettirdi Adıgüzel: Seçimi Sağlık Sistemi ve Ekonomi Kaybettirdi