Ordu Altınordu İlkokulu önünde CHP İl Başkanı Bülent Akpınar, Eğitim-Sen Ordu Şube Başkanı Nurten Kaymaz ve öğrenci velileri ile birlikte bir açıklama gerçekleştiren Adıgüzel şunları ifade etti:

 “Burada şu nedenle bulunuyoruz, Altınordu İlkokulu TÜGVA isimli kuruluş tarafından işgal edilmiştir. Bir protokol kapsamında olduğu iddia edilen bir sözleşme ve de Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü dahli ile TÜGVA yetkilileri okula konuşlanmış, reklam kampanyası yapmaktadır.  Söz konusu sözleşmede dahi sadece lise ve ortaokul öğrencileri ile sınırlı tutulacağı belirtilmesine rağmen burada çoğunluğu ilkokul öğrencisi olan öğrencilerimiz video çekimlerine dahil edilmiştir. Ayrıca eğitim öğretim sezonu 1 Temmuz'da bitmektedir. Yani öğretmenlerimiz halen burada görev yapmaktadır. Buna rağmen 23 Haziran'da yani eğitim öğretim resmi olarak bitmeden verilen bir izin söz konusudur. Bu izin de kapsamına ilkokul öğrencilerinin dâhil edilmesi de anormaldir.

Devlet çocukları korumalı

Görüntülerden anlaşılacağı üzere söz konusu çocukların yarısından çoğu ilkokul çocuklarıdır. Zaten öğrenci velilerinin izni de yoktur. Daha sonradan izin uydurulmaya çalışılmıştır. Öğrenci velileri izin verse dahi uluslararası çocuk sözleşmesi ve Anayasamızdaki çocukların korunmasına ilişkin ilkeler gereğince siyasi, yarı siyasi veya ne amaca dönük olduğu tam belli olmayan ve Cumhuriyet değerleri ile çatışma içerisinde olan bu tür FETÖVARİ kuruluşların çalışmalarında çocukların görüntülerinin kullanılması ailenin rızası dahi olsa yasa dışıdır. Devletin çocukları koruması ilkesine aykırıdır. Kamu okulları bizimdir. İşgale derhal son verilmesini ve çocukların yakasından düşülmesini istiyoruz.” Haber merkezi

Adıgüzel: Ordu’da Devlet Okulu Tügva’ya Tahsis Edildi Adıgüzel: Ordu’da Devlet Okulu Tügva’ya Tahsis Edildi

Editör: Soner Özdemir