Adıgüzel’in açıklaması şöyle: “Tomris Hatun, Nene Hatun ve Kara Fatma’nın torunlarına… Erdoğan’ın ortak olup meclise taşıdığı HÜDA-PAR'ın amacı sadece Güneydoğu'da bir Kürdistan kurmaktan ibaret değil.

HÜDA-PAR diyor ki kadınla erkek eşit değildir. Kadın erkekten hizmet alamaz diyor. Örneğin ben doktorum benim kadın hastam olamazmış. Kadın hastalarıma sesleniyorum; AKP tekrar iktidara gelirse artık hasta olarak bana gelemeyeceksiniz. Erkek hastaya da kadın doktor bakamayacak. Tüm kamu hizmetinde de böyle.

Ayrıca kadınları sahiplendireceğim diyor. Ne kadar ahlaksızca bir saldırıdır. Erdoğan'ın buna bir cevabı oldu mu? Hayır.

Kadın ve erkek aynı ortamda çalışamazlar diyor. Okullarda aynı ortamda okuyamazlar diyor. Kadınlar bunu onaylıyorsa gitsin 28 Mayıs'ta Erdoğan'a oy versin.

Bu coğrafyaya Anadolu denmesinin sebebi kadınlarımızdır. Hem dinimizde hem de kültürümüzde özel bir yeri vardır.

Hüdapar Genel Başkanı "Türk Adaleti, Türk Milleti, Türk Bayrağı, Türk bilmem ne.." şeklinde konuşuyor. Türk'le sorunu olan HÜDA-PAR'ın ortak olduğu bir hükümette Türkiye Cumhuriyeti güvende değildir.

Hüdapar'ın ortak olduğu bir hükümette kadınlar güvende değildir. Hüdaparın ortak olduğu bir hükümette çocuklar güvende değildir.

Kadın kardeşlerim, Tomris Hatun'un, Nene Hatun, Kara Fatma'nın torunları, bu topraklara bu millete ve dinimize ait olmayan hiç bir uygulamaya, zulme ve dayatmaya dün geçit vermediler bugün de geçit vermeyecekler.

Haydi o zaman… Sana kem söz eden dilleri, çocuklara uzanan elleri 28 Mayıs'ta sandığa gömelim. Vatanını seven sandığa gelsin!”