Adıgüzel şunları söyledi:

TÜGVA Ordu’da bir okulla protokol yapıyor, aldığı izin ortaokul ve liseyi kapsarken ilkokula girmiş ilkokul öğrencilerinin görüntülerini çekip sosyal medyadan yayınlıyor. Üstelik bunları eğitim öğretim sezonu devam ederken yapıyor.  Yetkililere soruyorum; TÜGVA'nın burada işi ne?

Diyanetin görevini TÜGVA yapıyor

Faaliyet listesinde olan din eğitimi ve Kur’an kursu için Diyanet ne güne duruyor.  Diyanete neden bu kadar para harcanıyor? Diyanetin görevini TÜGVA neden yapıyor? Diğer bir faaliyet spor faaliyetleri. Gençlik Spor Bakanlığı ne iş yapıyor? Bir diğeri okuma becerisi geliştirme…Peki Milli Eğitim ne iş yapıyor? Yalandan faaliyet uydurulmuş, TĞGVA okullara girsin eleman devşirsin diye . Bu 3 kurumun yapması gereken işlere TÜGVA’yı niçin sokuyorsun?

Bir devlet büyüğü oğluna ve damadına vakıf açtırarak, devletten ihale alan insanlardan milyonlarca dolar bağış alarak nereye varmak istemektedir?

-Kamu kaynaklarını kullanıyorlar.

-Kendileri okul açmayıp devlet okullarını kullanıyorlar.

-Devlet birimlerine eleman yerleştiriyorlar.

-Adliye ve emniyetçe korunuyorlar.

-Silahlı elemanları var. İstanbul il temsilcilerinin aracından uzun namlulu silahlar çıktı. Tacizle ilgili suçlamalar var.

Bu çalışma yöntem ve teknikleri size bir şeyi hatırlatıyor mu?

TÜRGEV, TÜGVA ve İlim Yayma Cemiyeti gibi vakıf ve kurumlar FETÖVARİ bir biçimde bu devlet kurumlarına paralel yapılardır. Çocuklarımızı bu yapılardan uzak tutmak yurtsever her insanın görevidir.  Buradan bir çağrı yapıyorum; vatanını seven, devletini seven, Atatürk’ünü seven bütün vatandaşlarımıza çağrımdır; okullarımızı bu vakıflardan koruyun, çocuklarınızı koruyun. Eğer çocuğunuzun okuduğu okullarda bu tür işler oluyorsa gidin itiraz edin. Ben burada bu yapıları istemiyorum derseniz bunu kimse yapamaz.

Biz Cumhuriyeti sokakta bulmadık

Bu Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin görevden alınmadan bu ülke güvende olmaz. Yusuf Tekin bir milli beka sorunudur. Ülkesini seven herkesi kendi okullarını savunmaya ve bu vakıflardan çocuklarınızı korumaya çağırıyorum.  Bir sonraki 15 Temmuz'da da kendi çocuklarınız karşımıza suçlu olarak çıkarılabilir. Çocuklarımızı da ülkemizi de Cumhuriyetimizi de sokakta bulmadık.” Haber merkezi

CHP’den yetkilere Çağrı: Kamu Binasını Cemaate Değil Öğrencilere Verin CHP’den yetkilere Çağrı: Kamu Binasını Cemaate Değil Öğrencilere Verin

Editör: Soner Özdemir