Afara neden bitti? Uğur Aslan programı Afara neden kaldırıldı? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Uğur Aslan Kimdir

Uğur Aslan, 9 Şubat 1972'de Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Melekli köyünde doğdu ve dokuz kardeşin en küçüğü oldu. Eğitim hayatına Reyhanlı Devlet Parasız Yatılı Okulu'nda başladı ve orta öğrenimini burada tamamladı. Daha sonra Antakya Ticaret Lisesi'nde lise eğitimini aldı. Üniversite eğitimine Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nin Tiyatro bölümünde devam etti ve oyunculuk ana sanat dalında lisans derecesi ile mezun oldu.

Aslan'ın oyunculuk kariyeri, lisedeyken sahne aldığı tiyatro oyunlarıyla başladı. Hatay Kültür Tiyatro Topluluğu'nun dikkatini çekti ve ilk profesyonel deneyimini Turgut Özakman'ın "Bir Şehnaz Oyun" adlı oyununda yaşadı.

Oyunculukla birlikte müzikle de ilgilenen Aslan, boş zamanlarında keman ve ney çalmaktadır. "Afara: Bir Arabesk Müzikali" adlı müzikal tiyatro performansıyla da sahne deneyimini genişletmiştir. Ayrıca özel bir üniversitede oyunculuk dersleri vermektedir.

Afara Programı Neden Kaldırıldı

Kanal D'nin geçtiğimiz sezon başlayan ve büyük bir izleyici kitlesi tarafından sevilen programı 'Afara'dan beklenmedik bir haber geldi. Programın sunuculuğunu üstlenen Uğur Aslan eşliğinde, ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleştirilen şarkı performansları, sokak röportajları ve eğlenceli oyunlar, izleyicilere unutulmaz anlar yaşatmıştı. Ancak yeni sezonda ekranlarda yer almayacağı açıklandı.

Poll Production tarafından hazırlanan ve 10 Haziran Cuma gecesi sezon finaliyle sona eren program, kanalın yeni sezon tanıtımında da yer almamıştı. Bu durum, izleyiciler arasında programın geleceğiyle ilgili çeşitli spekülasyonlara neden oldu.