Ekranların sevilen spor programlarından olan Beyaz Futbol'da yaşanan bir tartışma sonucu Ahmet Çakar programdan ayrılacağını dile getirmişti. Ahmet Çakar Beyaz Futbol'dan ayrıldı mı? Detayları haberimizde..

Ahmet Çakar Kimdir

Ahmet Murat Çakar, 3 Ağustos 1962 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiş bir Türk hekim, eski hakem ve tanınmış spor yorumcusudur.

Çakar, uluslararası arenada pek çok maçı yönettikten sonra hakemlik kariyerini noktalayarak futbol yorumculuğuna adım atmıştır. Günümüzde hem yorumculuk görevini sürdürmekte hem de asıl mesleği olan hekimliği icra etmektedir. Spor yazarlığı ve yarışma sunuculuğu da kariyerinin bir parçasıdır. İstanbul Erkek Lisesi'ni 1980 yılında tamamladıktan sonra, babasının izinden giderek İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş ve doktor olarak çalışmaya başlamıştır. Hakemlik kariyeri boyunca uluslararası arenada 100'den fazla maça ve derbiye hakemlik yapmıştır. Avrupa Şampiyonası'nda üst düzey maçları yöneten iki Türk hakeminden biri olmuştur. Ayrıca Şampiyonlar Ligi'nde görev alan üç Türk hakeminden biri olarak tanınmaktadır (Diğerleri Oğuz Sarvan ve Cüneyt Çakır).

1997 yılında hakemlik kariyerini noktaladıktan sonra, gazete köşe yazarlığı ve radyo ile televizyonlarda yorumculuk yapmaya başlamıştır. 2001 ile 2004 yılları arasında "Telegol" programında yorumculuk yaparken, 2004 yılında Mecidiyeköy'de bir sağlık ocağından çıkarken uğradığı saldırı sonucu vurulmuş ve ciddi şekilde yaralanmıştır. Saldırının nedeni ve failleri hala belirlenememiş olsa da, spor yorumlarıyla ilişkilendirildiği düşünülmektedir. Tedavisi sonrasında yorumculuğa geri dönerek Sabah gazetesinde spor yazarlığına başlamıştır.

Beyaz TV'de futbol yorumculuğuna devam etmekte olup, atv'de "Ahmet Çakar'la Zor Karar" yarışmasının sunuculuğunu üstlenmiştir. Daha önce FOX'ta yayınlanan "Ahmet Çakar'la Şansa Bak" adlı yarışma programını da sunmuştur. Ayrıca Show TV'de "Var Mısın Yok Musun" adlı yarışma programını yönetmiş ve 2009 yılında gösterime giren "Kanal-İ-Zasyon" adlı sinema filminde rol almıştır. Halen "Beyaz Futbol" programında yorumculuk yapmaktadır. Bunun yanı sıra Best FM'de her Pazartesi saat 16:00-17:00 arasında futbol sohbeti ve yorumları yapmaktadır.

Ahmet Çakar Beyaz Futbol'dan Ayrıldı Mı

Beyaz TV'de Beşiktaş maçının ardından yayınlanan Beyaz Futbol programında, Rasim Ozan Kütahyalı (ROK) ve Ahmet Çakar arasında bir tartışma yaşanmıştı. Bu kavga sonrasında ROK programı bırakacağına dair haberler ortaya atıldı ve aynı şekilde Ahmet Çakar'ın da programı bırakabileceği spekülasyonları gündeme geldi. Programın diğer sunucusu Ertem Şener ise ayrılma haberleriyle ilgili açıklama yaparak durumu açıklığa kavuşturdu.

Ertem Şener, "Birini ayrılması hepimizin ayrılması demek" diyerek yaşanan sıkıntının tüm ekibi etkilediğini ifade etti. Ancak Şener, kimse ayrılmadığını ve yaşanan ufak sıkıntının tatlı bir şekilde çözüme kavuşturulduğunu belirtti. Sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoyla açıklamalarda bulunan Şener, durumu şu şekilde dile getirdi:

"Bu tür durumlar her programda yaşanabilir, ancak bu sefer fazla büyütüldü. Ahmet hocayla konuştum ve hiçbir sıkıntının olmadığını belirtti. Ahmet hoca, Rasim'in abisidir. Rasim Ozan özür dileme gereği duydu. Programın sonunda Ahmet hocaya şarkılar söyledi ve aralarındaki ilişki tatlı bir şekilde normale döndü. Hem Ahmet hoca hem de Rasim yarın programa katılacaklar. Ayrılık haberleri gerçeği yansıtmıyor. Bu programda beşimiz bir aradayız. Ya hep birlikte oluruz ya da hiçbirimiz olmayız."