Siyaset programcısı Ahmet Hakan kimdir? Ahmet Hakan imam hatip mezunu mudur? Ahmet Hakan hangi okuldan mezun olmuştur? Detayları haberimizde..

Ahmet Hakan Kimdir

Ahmet Hakan Coşkun, 11 Ağustos 1967 tarihinde Yozgat'ın Sorgun ilçesinde doğmuştur. Babası Hamdi Coşkun, Silivri Müftüsü olarak görev yapmıştır. Çocukluğu, babasının müftü olması nedeniyle Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde geçmiştir.

Lisedeyken Mavera Dergisi'ne abone olmuştur. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde okumuştur. Üniversite yıllarında gazeteciliğe başlamış, çeşitli yerel gazetelerde çalışmıştır.

1993 yılında Kanal 7'de çalışmaya başlamıştır. Kanal 7'de İskele Sancak programını sunmuş ve bazı bölümlerini kitaplaştırmıştır. 2004 yılında Kanal 7 ile anlaşamayarak istifa etmiştir.

Köşe yazarlığı serüvenine ilk Yeni Şafak'ta başlamıştır. Daha sonra, Sabah'ta çalışmış ve şu anda Hürriyet'te yazıyor. CNN Türk'te Tarafsız Bölge programını sunmaktadır.

  1. Altın Kelebek Ödülleri'nde Tarafsız Bölge programıyla En İyi Haber Programı ödülü almıştır.

Ahmet Hakan, muhafazakar bir gazeteci olarak tanınmaktadır. Siyasal görüşleri nedeniyle zaman zaman eleştirilere maruz kalmıştır.

Ahmet Hakan evli ve iki çocuk babasıdır.

Ahmet Hakan İmam Hatip Mezunu Mu

Ahmet Hakan imam hatip mezunudur. 1985 yılında Ağrı İmam Hatip Lisesi'nden mezun olmuştur. Daha sonra, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne devam etmiştir. Ancak, ilahiyat fakültesini bitirmeden gazeteciliğe başlamıştır.

Ahmet Hakan, imam hatip mezunu olduğunu her fırsatta dile getirmiştir. İmam hatip lisesinin kendisi için önemli bir okul olduğunu ve burada aldığı eğitimin hayatını şekillendirdiğini söylemiştir.