Yeni sezonda TFF 3.Lig'de mücadele edecek ve tarihi bir sezon geçirecek olan Kahramanmaraş İstiklalspor'da Mayıs aynın son günlerinden Genel Kurul yapılırken teknik direktörlük konusunda da tanıdık bir isim takımı çalıştıracak. Kahramanmaraş İstiklalspor'un bir dönem 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde de görev yapan tecrübeli teknik direktör Ahmet Taşyürek ile her konuda anlaştığı öğrenildi.


2022-2023 sezonuna Hasan Erkin Şimşir ile başlayan ancak daha sonra alınan kötü sonuçların ardından göreve Ahmet Taşyürek’i getiren 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde 12 maç üst üste maç kaybedilmemiş ancak Yeni Mersin İdman Yurdu Futbol A.Ş. mağlubiyeti sonrasında kritik bir karar alınmıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde 17 maçta 9 galibiyet, 4 beraberlik ve 4 mağlubiyet alan Ahmet Taşyürek özellikle hazırlık maçında Yılport Samsunspor karşısında alınan 5-0'lık mağlubiyet sonrasında oldukça tepki çekmişti ve yollar ayrılmıştı.

Orduspor 1967 A.Ş. ile 3.Lig 4.Grup'ta mücadele edecek olan Kahramanmaraş İstiklalspor'un yeni teknik direktörü olması beklenen Ahmet Taşyürek son olarak geçen sezon 2.Lig'de Karacabey Belediyespor ile sahaya çıktığı 26 maçta 10 galibiyet 10 beraberlik ve 6 mağlubiyet almıştı.

Editör: Samet Karadağ