2024 Avrupa Şampiyonası'nda son 16 turuna yükselen A Millî Takımımızda oyuncular Ahmetcan Kaplan ve Bertuğ Yıldırım, Barsinghausen'de gerçekleştirilen kampta basın toplantısı düzenledi. Sorulan sorulara iki futbolcu arasında Ahmetcan Kaplan birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Ahmetcan Kaplan ve Bertuğ Yıldırım'ın açıklamaları Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinde de yer aldı. 


Ahmetcan Kaplan yaptığı açıklamada "Bu yaşta bu deneyimi yaşamak bizim için çok iyi. İlerleyen yaşlarda Millî takımın ne demek olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Süre almadık ama kenarda otursak da Ay-Yıldızlı formaya elimizden gelen desteği veriyoruz. Biz bunu hayal ediyoruz. Kağıt üstünde belki kazanabilirler ama şampiyona sürprizlere her zaman açık. Maç maç bakıyoruz, kazandıktan sonra en kötü yarı final oynayabileceğimizi düşünüyorum. Bunu yapabilecek potansiyelimiz var. İnşallah Millî takımla bu gururu yaşatırız. İki yıldır yurt dışındayım, gittiğim gibi sakatlık yaşadım. Antrenman temposu, yaşam her şey çok farklı. Sakatlıktan sonra mental ve fiziksel daha güçlü döndüm. Herkesten uzak yaşıyorsunuz, mental güç olarak beni daha ileriye taşıdı. Avrupa'da olmak gerçekten güzel, inşallah böyle devam ederiz. Çok sıkı çalışıyoruz, kendimi hazır hissediyorum. Forma gelirse elimden gelenin en iyisini yapmak için savaşacağım. Hocanın kararı, biz her zaman hazırız. Turnuvaların havası çok farklı oluyor, mental olarak yüzde yüz hazırız. Sahada gerekenleri yapacağımız anı bekleyeceğiz. Yüreğimizi ortaya koyunca yenemeyeceğimiz takım yok. Hoca bize söylemişti, 'Avusturya'yı bekliyoruz' diye, çünkü onlardan alacağımız bir rövanş var. Elimizden gelenin en iyisini yapıp, Avusturya'yı yenip rövanşı almak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ahmetcan Kaplan, "Kaptan Hakan Çalhanoğlu, 'Genç arkadaşlarımızı eleştirmeyin, eleştireceksiniz beni eleştirin. Onlar daha çok etkileniyor.' sözlerini kullandı. Sen bununla ilgili ne söylemek istersin?" sorusunu, "Hakan ağabey kaptandan çok bizim için bir ağabey. Biz onu ağabey olarak görüyoruz. Çok iyi bir arkadaş grubumuz var. Sadece Hakan ağabey değil, tüm ağabeylerimiz yardımcı oluyor. Biz de kulaklarımızı dışarıya kapattık, olumsuzu çok düşünmüyoruz. Sadece buraya odaklandık. Millî takım için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu kampta eleştirilere karşı birlik beraberlik, aile olmayı öğrendim. Hepimiz birbirimiz için savaşıyoruz. İnşallah birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece en iyisini yapacağımızı düşünüyorum. Trabzonspor'dan Avrupa'ya transfer olduğumda çok mutlu olmuştum. Trabzonspor'da her doğan, büyüyen çocuğun hayali Millî Takımda olmaktır. Ben de bu hayali yaşıyorum. Trabzonspor'da şampiyonluk yaşadım, Avrupa'ya transfer oldum, EURO 2024 kadrosundayım, hayaller gerçek oluyor. Avusturya maçını kazanıp, turnuvada ilerleyip, daha büyük olan hayallerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. İnşallah devamı gelecek." değerlendirmesinde bulundu.

Editör: Samet Karadağ