2023-2024 sezonu öncesinde Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımı'nın Spor Salonu krizi devam ediyor. Akkuş İlçe Kapalı Spor Salonu'nun tadilatta olmasından dolayı yeni sezonun bir bölümü için spor salonu arayan Akkuş Belediyespor için önce Ünye'de maçlarını oynayacağı konuşulmuş ancak ardından Ankara'da oynama ihtimali oldukça artmıştı.

''Kardeş Kulüp Olarak Bizlere Yakışan Bir Hareket Olacaktır''

Tokat'ın voleyboldaki temsilcisi olan Tokat Belediye Plevnespor'da Akkuş Belediyespor'un Spor Salonu krizi ile ilgili farklı bir çözüm önerisi ile geldi. Tokat Belediye Plevnespor'dan yapılan açıklamada: ''Bu sezon AXA Sigorta Efeler Ligi'nde mücadele edecek olan kardeş takımımız Akkuş Belediyespor'un salonlarındaki yenileme çalışmalarından dolayı evlerinde oynayacağı maçları Ankara'da oynayacağına dair haberler okumaktayız. Bir voleybol şehri olan Tokat'ımızın, kardeş takımımız Akkuş Belediyespor'a salonumuzun kapısını açması iki kardeş kulüp olarak bizlere yakışan bir hareket olacaktır. İki kulüp yöneticilerinin bu konuda aksiyon alabileceklerini buradan duyurmak isteriz'' ifadeleri yer aldı.

Akkuş Belediyespor Liberosunu Bursa'da Buldu Akkuş Belediyespor Liberosunu Bursa'da Buldu

Akkuş Belediyespor cephesinden konu ile ilgili cevap gelmezken, iç saha maçları için Ordu'nun Altınordu İlçesi'nde yer alan Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nun adının hiç geçmemesi tartışmaları da beraberinde getirmeye başladı.