2022-2023 sezonunda Voleybol Erkekler 1.Ligi'nde mücadele eden Akkuş Belediyespor'da devre arasında yapılan takviyelerle birlikte hedef olan AXA Efeler Ligi'ne yükselme başarısı sağlanmıştı. Akkuş Belediyespor'da devre arasında Kazakistan ekibi Atyrau VC'den transfer edilen 33 yaşındaki Artur Udrys yeni sezonda kadroda olmayabilir.

Geçen Sezon İki Kupa, Bir Lig Terfisi

Belaruslu pasör çaprazı Artur Udrys Akkuş Belediyespor'a gelmeden önce 2021-2022 sezonunda PAOK Thessaloniki ile Yunanistan Kupası, 2022-2023 sezonunda Atyrau VC ile Kazakistan Kupası kazanırken geçen sezon ise Akkuş Belediyespor ile Voleybol Erkekler 1.Ligi'nden AXA Efeler Ligi'ne yükselme sevinci yaşamıştı.

Amel Dautefendic, Akkuş Belediyespor Yolunda Amel Dautefendic, Akkuş Belediyespor Yolunda

Artur Udrys, geçen sezon Akkuş Belediyespor ile parkeye çıktığı ilk maç olan Çorum Belediyespor karşısında tam 40 sayı atarken, sezon genelinde ise 22 maça çıkmıştı. Akkuş Belediyespor'da yeni sezonda kadroya şu ana kadar yabancı oyuncu olarak Bulgar smaçör Svetoslav Ivanov ve Danimarkalı Pasör Mikkel Hoff katılırken, Bosna Hersek asıllı orta oyuncu Amel Dautefendic ile de prensipte anlaşılmıştı.