Ordu'da voleybol denildiğinde akla gelen ilk takım olan ve Voleybol Erkekler 1.Ligi'nde üç sezondur Play-Off Finali oynama başarısı gösteren Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, şeytanın bacağını geçen sene kırmayı başararak Efeler Ligi'ne yükselmişti. Akkuş Belediyespor'da yeni sezon öncesinde ise Spor Salonu krizi yaşanıyor.

Akkuş Belediyespor'dan Tarihi Başarı !

Ünye'de Oynama İhtimali Vardı

Akkuş Belediyespor'un geçtiğimiz sezonlarda iç saha maçlarını oynadığı Akkuş İlçe Kapalı Spor  Salonu'nun AXA Efeler Ligi için yeterli olmamasının ardından çalışmalar başlarken, stadyumun çatısının yükseltilmesi, zemin kaplama, fitness salonu yapımı gibi işlemlerle birlikte Akkuş'ta bulunan Kapalı Spor Salonu luslararası standarda yükseltilecek. Akkuş İlçe Kapalı Spor Salonu'nda işlemlerin en az 3 ay sürmesi beklenirken Akkuş Belediyespor'un bu süreçte maçlarını Ünye'de oynayacağı konuşuluyordu.

Akkuş Belediyespor

Ankara'da AXA Efeler Ligi'ne Çıkmıştı

Konu ile ilgili olarak Voleybol Federasyonu ile görüşme halinde olan Akkuş Belediyespor'da iki farklı çözüm ile bu sürecin atlatılması planlanıyor. Akkuş Belediyespor'un federasyondan ligde oynayacağı maçların ilk yarı sürecinde tamamen deplasmanda oynama isteği rakip takımlardan veto yerken, Akkuş Belediyespor'da yönetimin yeni sezon kadro planlamasında yer alacak oyunculara maçların Ankara'da oynayacağı konusunda bilgiler verdiği öğrenildi. Akkuş Belediyespor geçen sezonun final etabını Ankara'da Başkent Kapalı Spor Salonu'nda oynamıştı.