Kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği AXA Sigorta Efeler Ligi'nde kendi spor salonu olan Akkuş İlçe Kapalı Spor Salonu'nu kullanamayan ve bu süreçte sezonun ilk yarısında oynadığı tüm maçlarını deplasmanda oynayan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, Ordu'ya döndü. Sezonun ikinci yarısındaki ilk maçında Bigadiç Belediyespor ile oynayan ve güzel havada spor salonuna gelen voleybolseverler galibiyete tanıklık ederken, Ünye'deki ikinci maçta ise taraftarlar farklı şeylerle uğraştı.

isa demirci

Ligde ikinci yarının tüm maçlarını Ünye'de oynama kararı alan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor'un ikinci maçında taraftar sayısında görece azalma yaşanırken, Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor'un 2-0 öne geçmesiyle birlikte tribünde azalmalar meydana geldi. İlk etapta takımın galibiyete yakın olduğu için tribünden ayrılmalar olduğu düşünülürken aslında taraftarların ısıtma sistemi çalışmayan Ünye İlçe Kapalı Spor Salonu'nda buz gibi salonda maçı takip etmekte zorlandığı ve spor salonundan ayrıldığı öğrenildi. Ordu ekibi, 2-0 öne geçtiği maçta Brand Group Alanya Belediyespor'a 3-2 yenilerek şok bir mağlubiyet aldı.

Akkus-spor-salonu

Ayrıca Ünye İlçe Kapalı Spor Salonu'da yağmurlu havalarda çatının belli bölümlerinden suların akması, giriş ve çıkışlardaki merdivenlerde de su akıntılarının olması Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor'un önümüzdeki maçlarında taraftar sayısında azalma olabileceği bekleniyor.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ