2023-2024 sezonunda mücadele ettiği Axa Sigorta Efeler Ligi'nde geçtiğimiz hafta sonunda Play-Off için önemli bir aşama kaydetmek isteyen Bursa Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya gelen Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, yaklaşık iki saat süren maçta rakibini yenmeyi başarmıştı. Ünye'de voleybolseverlerin yakından takip ettiği müsabakada galibiyet her iki takım için git gelli olurken karşılaşmayı ise karar seti sonrasında kazanan Ordu temsilcisi Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor olmuştu.

Akkuş Belediyespor-10

Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor'da Bursa Büyükşehir Belediyespor karşısında tam 5 sette toplamda 109 sayı alırken bu sayıların 62'sinde ise İvanov, Enes Atlı ve Gunter damga vuran sporcular oldu. Bulgar smaçör Svetoslav Ivanov maçta attığı 23 sayı ile karşılaşmaya damga vuran isim olurken, takımın bir diğer smaçörü Enes Atlı 22 sayı attı. Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor'da Kanadalı pasör çaprazı     Bradley Gunter ise 17 sayı ile arkadaşlarını takip eden isim oldu.

Taraftar Akkuş

Ünye Kapalı Spor Salonu'nda Bursa Büyükşehir Belediyespor'u yenen Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, maçın ardından büyük bir sevinç yaşadı ve ligde derin bir nefes aldı.
 

Editör: Samet Karadağ