Aksaray Üniversitesi Almanya’da Tanıtıldı

29 Mayıs 2014 Perşembe 12:08
Bu haber 78222 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Dış İlişkiler Ofisi, Almanya’nın Berlin ve Köln şehirlerinde TD-Platform e.V. ile Trucas tarafından düzenlenen III. Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı’na katılarak, gurbetçi vatandaşlara Türkiye’de yüksek...

Aksaray Üniversitesi Almanya’da Tanıtıldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Dış İlişkiler Ofisi, Almanya’nın Berlin ve Köln şehirlerinde TD-Platform e.V. ile Trucas tarafından düzenlenen III. Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı’na katılarak, gurbetçi vatandaşlara Türkiye’de yüksek öğrenim imkanları hakkında bilgiler verdi.
Türkiye’den 29 üniversitenin katıldığı fuarın açılış toplantısında Almanya’daki eğitim sistemi anlatıldı. Toplantıya Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, YÖK Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Sedat Gümüş ve Türkiye üniversitelerinden temsilciler katıldı. Aksaray Üniversitesi adına III. Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı’na katılan Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Acar, fuarın ASÜ için verimli geçtiğini belirterek, Berlin ve Köln şehirlerinde, Almanya’da eğitim fırsatı bulamayan veya eğitimini Türkiye’de sürdürmek isteyen gurbetçi vatandaşlara Aksaray’ın ve Aksaray Üniversitesi’nin imkanlarını anlattıklarını söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x