Aksaray’da "mavi Marmara" Fotoğraf Sergisi

29 Mayıs 2014 Perşembe 16:41
Bu haber 76492 kez okundu

Mavi Marmara Gemisi'ne yapılan saldırının yıl dönümü kapsamında, Aksaray'da "Mavi Marmara" fotoğraf sergisi açıldı.İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Aksaray Şubesi tarafından hazırlanan fotoğraf sergisi, Aksaray...

Aksaray’da "mavi Marmara" Fotoğraf Sergisi

Mavi Marmara Gemisi'ne yapılan saldırının yıl dönümü kapsamında, Aksaray'da "Mavi Marmara" fotoğraf sergisi açıldı.
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Aksaray Şubesi tarafından hazırlanan fotoğraf sergisi, Aksaray Valisi Şeref Ataklı'nın katılımıyla Valilik Meydanı'nda açıldı. Serginin Açılışına Vali Şeref Ataklı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mustafa Doğan ve vatandaşlar katıldı.
Vali Şeref Ataklı açılışta yaptığı konuşmada, insani yardım yapmak amacıyla giden gemiye İsrail tarafının saldırıda bulunduğunu, vatandaşların şehit düştüğünü söyledi. Bu olayla ilgili işlemlerin sürdürüldüğünü ifade eden Vali Ataklı, "Bu şehitlerimizin anısını, hatırasını yaşatmak onları canlı tutmak adına bu tür etkinlikler düzenleniyor. İHH'yı tebrik ediyorum. Bunları gönlümüz de yaşatağız" diye konuştu.
Vali Şeref Ataklı beraberindeki heyet ile Mavi Marmara Gemisinde yaşanan olayların yer fotoğraf sergisini gezdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x