2023-2024 sezonun öncesinde Bozukkale Taraftar Grubu oluşumu olarak Akyazı Gençlikspor'un yarışmacı haklarını alarak 2.Amatör Lig'de kendine yer edinen Akyazı Gençlikspor, yeni oluşumu ile birlikte 1.Amatör Lige yükselmek istiyor. Akyazı Gençlikspor, sezonun ilk yarısında A Grubu'nda lider olarak devre arasına girerken son maçında ise Yasonspor ile karşı karşıya gelecek. Ligde 13.haftada Yasonspor ile karşı karşıya gelecek olan Akyazı Gençlikspor bu maçtan en az bir puan alarak sezonu noktalamak istiyor. Akyazı Gençlikspor, ligde son haftayı BAY geçecek.

12.hafta maçları sonrasında ligde 24 puanla ikinci sırada yer alan Akyazı Gençlikspor, 19 puan toplayarak üçüncü sırada olan Fidangörspor'un önünde yer alıyor. Ordu 2.Amatör Lig'de ilk iki sıradaki takımın direkt olarak 1.Amatör Lige çıkacağı açıklanırken Akyazı Gençlikspor kalan iki haftada kalan tek maçında en az bir puan alması halinde rakibi ile arasındaki puan farkında matematik hesabına gerek duyurmadan 1.Amatör Lige yükselecek.

Ordu 2.Amatör Lig'de 13.hafta maçında  Akyazı Gençlikspor, Pazar günü Yasonspor ise saat 13:00'de Karşıyaka Spor Tesisleri 1 Nolu Saha'da karşı karşıya gelecek. Rakibinin kaybetmesini bekleyecek olan Fidangörspor ise bu hafta İstanbul Boğazıspor ligin son haftasında ise deplasmanda Gürgentepespor ile karşı karşıya gelecek.

Editör: Samet Karadağ