'Ordu'da Taraftar Derbisi' niteliği taşıyan maçta Akyazı Gençlikspor ile Fidangörspor arasında sezonun ikinci yarısındaki mücadelede önce tribün ardından saha içi karışırken olaylar saha içine de yansımıştı. Ligde 9.haftada oynanan maçta Akyazı Gençlikspor rakibi Fidangörspor'u 2-0 yenerken maçın ikinci yarısındaki bir bölümünde yedek kulübelerindeki gerginlik sonrasında maç yaklaşık beş dakika durmak zorunda kalmıştı. Bu gerginlik sonrasında hakemler bir ara bir araya toplanırken Akyazı Gençlikspor teknik sorumlusu Onur Bağanoğlu kırmızı kart görmüştü.

Saha içerisinde yaşanan olayların ardından karşılaşmanın hakemi Akyazı Gençlikspor teknik sorumlusu Onur Bağanoğlu'nu oyundan atarken bu süreçte Bağanoğlu da uzun süre itiraz etmişti. Onur Bağanoğlu'na ise İl Futbol Disiplin Kurulu tarafından verilen ceza dikkat çekti.  İl Futbol Disiplin Kurulu, Akyazı Gençlikspor'da yönetici olarak Onur Bağanoğlu'na 7 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.


Ordu Futbolu'nda iki taraftar grubunun takım kurarak sahaya inmesi ile birlikte Ordu 2.Amatör Lig'de 2.haftada oynanan ilk maçta da olaylar yaşanmış ve Akyazı Gençlikspor yedek kulübesine bu maçın ardından ağır cezalar gelmişti. Akyazı Gençlikspor'da sezonun ilk yarısında oynanan Fidangörspor maçının ardından takımın antrenörü Alperen Demir'e 8 ve Sportif Direktör Gökhan Biçer'e ise 10 maç men cezası verilmişti.