Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı için Seçimli Genel Kurul öncesinde mevcut başkan Metin Kır ve geçmiş dönemlerde Futbol İl Temsilcisi görevini yapan Ali Osman Osma aday olduklarını açıklarken, Seçimli Genel Kurul 22 Haziran'da Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak. Başkan adayı Ali Osman Osma ise yaptığı açıklamada ''adil bir seçim olması engellenerek yok sayılmaya çalışan genel kurulun kulüplerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum'' dedi.


Bir dönem Futbol İl Temsilcisi olduğu Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na Başkan olarak dönmek isteyen Ali Osman Osma ''22 Haziran 2024 Cumartesi Günü Saat:13:00'da (Durugöl) Recep Kara Kapalı Spor Salonunda 17.Olağan Genel Kurul Toplantısı ve ASKF Başkanlık Seçimi var. Ümit ediyorum ki kulüplerimizin ve delegelerimizin bir hayli yüksek katılımı ile olacağını bekliyorum. Mevcut başkan tarafından üzerimize algı operasyon ve şaibeler ile karalama kampanyası başlatılarak operasyonlar yapılmıştır. Şahsımın, Yönetim Kurulu arkadaşlarımızın ve  delegelerimizin demokrasi ortamında adil bir seçim olması engellenerek yok sayılmaya çalışan genel kurulun kulüplerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Dileğimiz, kazananın Ordu sporuna emek veren hizmet eden kulüplerimizin olması'' açıklamasını yaptı.

Ordu Amatör Spor Kulübü Federasyon Seçimli Genel Kurulu 22 Haziran'da yapılacak ancak eğer yapılacak olan toplantıda çoğunluk sağlanamazsa kongre 29 Haziran'da çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleşecek.

Editör: Samet Karadağ