Sabancı Ailesinin 3. kuşak üyesi Ali Sabancı kimdir, kaç yaşında? Ali Sabancı'nın serveti ne kadar? Detayları haberimizde..

Ali Sabancı Kimdir

Ali Sabancı, Türk iş adamı ve girişimcidir. Sabancı ailesinin ünlü Sabancı Holding şirketinin üçüncü kuşak temsilcisi olarak bilinir. 13 Ocak 1969 tarihinde Adana, Türkiye'de doğmuştur.

Ali Sabancı, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdikten sonra Columbia Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yapmıştır. İş dünyasına atıldığında, özellikle medya ve internet teknolojileri alanında faaliyet göstermeye başlamıştır.

2001 yılında "E-kolay.com" adlı internet portalını kurarak Türkiye'nin ilk internet girişimlerinden birine imza atmıştır. Aynı zamanda Teknoloji ve İnovasyon Yatırımı ve Girişimi (TIM Ventures) adlı bir yatırım şirketi kurarak genç girişimcilerin projelerini desteklemeye başlamıştır.

Ali Sabancı, aynı zamanda medya alanında da etkinlik göstermiştir. 2007 yılında "Dünya Radyo"yu kurarak medya sektörüne adım atmıştır.

Ailesinin kurucusu olduğu Sabancı Holding'de de çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ancak Ali Sabancı, daha çok internet teknolojileri ve girişimcilik alanında öne çıkan bir isim olarak bilinir.

Ali Sabancı'nın Serveti Ne Kadar

Ali Sabancı'nın serveti 2022 verileri ile beraber 600 milyon dolar olarak biliniyor.

Gözde Şeker kimdir, kaç yaşında? Gözde Şeker nereli ve nerede çalışıyor? Gözde Şeker kimdir, kaç yaşında? Gözde Şeker nereli ve nerede çalışıyor?