Beşiktaş başkanlığına adayını açıklayan Ali Sinanoğlu'nun serveti ve ne iş yaptığı merak ediliyor. Peki, Ali Sinanoğlu serveti ne kadar? Ali Sinanoğlu ne iş yapıyor? İşte detaylar...

Ali Sinanoğlu serveti ne kadar?

Beşiktaş başkanlığına adayını açıklayan Ali Sinanoğlu'nun serveti hakkında net bir bilgi bulunamamıştır. Ali Sinanoğlu, 1976 yılında Mardin'in köklü ailelerinden birinde dünyaya geldi. Beş kardeşiyle birlikte, babası Suphi Sinanoğlu ve annesi Diyarbakır'ın saygın aşiretlerinden Terkan soyundan gelen Sinan Kaya'nın kızıyla bir araya geldiği bir ailede büyüdü. Babası, Mardin'in tanınmış ailelerinden Şeyhmus Sinanoğlu'nun oğluydu.

Çocukluğunun bir kısmını İskenderun'da geçirdikten sonra, aile dedesinin tarım işlerine yardım etmek amacıyla Diyarbakır'a taşındı. İlköğretim yıllarında şiire olan ilgisini keşfetti ve müzik derslerinde başarılı oldu. Ailenin İstanbul'a taşınmasıyla birlikte, henüz 12 yaşındayken ticaret hayatına atılmak üzere abileriyle birlikte harekete geçti.

Müzik tutkusu hiçbir zaman solmayan Ali Sinanoğlu, 1999 yılında ara verdiği müzik kariyerine, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için bestelediği "Erdoğan Marşı" ve "İstikbal Marşı" ile geri döndü. Bu marşlar, kısa sürede sosyal medyada büyük ilgi gördü ve ulusal basının dikkatini çekti. 24 Haziran 2018 seçimlerinde ise Erdoğan'ın kampanyasının temel eserlerinden biri haline geldi.

Ali Sinanoğlu ne iş yapıyor?

Beşiktaş Genel Kurul üyesi Ali Sinanoğlu, TVNet canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. "19. Saat" programına konuk olan Sinanoğlu, 2025 yılında yapılacak olan Olağanüstü Seçim Genel Kurul Toplantısı'nda başkan adayı olacağını duyurdu. Bu önemli açıklama, Beşiktaş Spor Kulübü'nün geleceği açısından büyük bir dönüm noktası olabilir.

Ali Sinanoğlu'nun ne iş yaptığı hakkında bilgi bulunamamıştır.

Editör: Kerim Gültaş