2023-2024 sezonunda şampiyonluk için kadrosuna transfer üstüne transfer yapan ancak zirvenin uzağında kalan 52 Orduspor Futbol Kulübü, devre arasında yine kadrosunu güçlendirmiş ve bu hamleler başarılı sonuçları beraberinde getirmişti. Sezonun ikinci yarısında oynadığı 5 maçın tamamını kazanan 52 Orduspor Futbol Kulübü, erken final niteliği taşıyan maçta ise Aliağa Futbol A.Ş.'ye mağlup oldu. 52 Orduspor Futbol Kulübü bu sezon Aliağa Futbol A.Ş.'ye ikinci kez mağlup olurken yine teknik direktörünü gönderdi.

Yavuz İncedal ile Aliağa Futbol A.Ş. mağlubiyeti sonrasında yolların ayrılmasıyla birlikte göreve gelen Ahmet Yıldırım sezonun ilk yarısında oldukça istikrarsız bir performans ortaya koymasına rağmen ikinci yarıda toparlanmıştı. Ahmet Yıldırım'ın 52 Orduspor Futbol Kulübü kariyeri 15 maç sürerken Yıldırım bu maçlarda 8 galibiyet 2 beraberlik ve 5 mağlubiyet almıştı. Ahmet Yıldırım'ın Aliağa Futbol A.Ş. mağlubiyeti sonrasında ekibi ile birlikte istifa ettiği ve yönetimin de bu istifayı kabul ettiği açıklandı.

Ahmet Yıldırım 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne geldiği ilk günlerde ''Başkanla da konuştum, beni gönderene kadar gitmeyeceğim. Zor olan güzel olur. Çok huzurlu bir ortam buldum. Başkana söz verdim. 52 Orduspor Futbol Kulübü’nü yukarılara çıkartacağım. Şükrü Bodur çok iyi insan, şehirde iyi insanlar var.’’  demişti.

Editör: Samet Karadağ