EURO 2024 son 16 turu maçında Avusturya'yı 2-1 mağlup eden A Milli Takım'ın gollerini atan Merih Demiral hakkında UEFA soruşturma başlattığını açıkladı. Milli futbolcu attığı golden sonra bozkurt işareti yapmıştı. Merih Demiral “Bir gol sevinci vardı aklımda onu yaptım, Türklükle alakalı. Türk olduğum için çok gurur duyuyorum. Herhangi bir mesaj yok, sadece ne kadar gururlu ve mutlu olduğumu göstermek istedim.” demişti ancak Bild'in haberine göre iki maç ceza aldı.

Bild'in haberine göre 'Kurt Selamından Sonra, UEFA, Türkiye'nin yıldızı Demiral'a men cezası verdi' başlıklı haberde Merih Demiral'ın iki maç ceza aldığı açıklandı. Haberin içeriğinde 'UEFA'dan sert hamle! BILD'in edindiği bilgilere göre, Türk profesyonel Merih Demiral (26), iki Avrupa Şampiyonası maçı cezalısı olacak. Savunma oyuncusunun son 16 turunda Avusturya'ya (2-1) attığı golün ardından kurt selamı vermesi gerçek bir skandala yol açtı.' ifadeleri yer aldı.

Merih Demiral’a verilen iki maç cezayı Bild gazetesi duyuyurken Türk Milli Takım yetkililerinin UEFA'dan resmi cezayı bekliyor.

Editör: Samet Karadağ