Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin şu bilgilere yer verildi:

 “Doğu Karadeniz’in giriş kapısı olan Ordu, deniz, kum, güneş gibi geleneksel turizm anlayışının çok ötesinde, eşsiz doğası, zengin tabiat ve kültür varlıkları ve yüzlerce çeşit mutfak kültürüyle farklı deneyimlerin yaşanabileceği, alternatif turizm destinasyonlarının bir arada bulunduğu bir cazibe merkezi konumuna gelmeye başlamıştır.

Havalimanı potansiyeli artırdı

Türkiye’nin denize dolgu olarak yapılan ilk, dünyanın üçüncü havaalanı olan Ordu-Giresun Havaalanı, bu cennet şehrin potansiyel zenginliklerini ve güzelliklerini dış dünya ile buluşturarak, başta turizm olmak üzere birçok sektörü olumlu yönde etkilemiştir.Ordu Giresun Havalimanı’nın uluslararası bağlantılarının artırılması bölgenin turizm ve ticaret potansiyeline katkı sağlayacak ve gurbetçi yurttaşlarımıza ülkemize daha fazla seyahat imkânı sunacaktır.

Yarın görüşmeler başlayacak

Bu minvalde Ordu Valiliği ile Frankfurt Baş Konsolosu, Türk Hava Yolları Müdürü ve Kültür Turizm Ataşeleriyle Ordu-Giresun – Frankfurt Destinasyonu için 7-8-9 Mayıs 2024 tarihlerinde görüşmeler yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” haber merkezi