Bu sezon istikrarsız sonuçlar alan ve henüz 10 haftalık süreçte teknik direktör değiştiren 52 Orduspor Futbol Kulübü, ikinci teknik direktörünün gelmesinin üzerinden geçen dört lig maçı ve bir türkiye kupası karşılaşmasının ardından sportif direktör de geldi. Ligde Aliağa Futbol A.Ş. mağlubiyetinin ardından istifa eden teknik direktör Yavuz İncedal'ın yerine Ahmet Yıldırım getirilirken aynı dönem istifa eden Sportif Direktör Berk Karamustafa'nın yerine de Alpago Cumhur Akbay getirildi.

52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Sportif Direktörlüğe Tanıdık İsim Getirildi 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Sportif Direktörlüğe Tanıdık İsim Getirildi

Orduspor'un altliglerde mücadele ettiği sezonlarda kolunda kaptanlık pazubandı ile efsane futbolcular listesine adını yazdıran Alpago Cumhur Akbay, yeniden Ordu'ya geldi. Orduspor formasıyla 6 sezonda 147 maça çıkan eski sol bek Alpago Cumhur Akbay, Ordu'nun 3.Lig'deki takımlarından birisi olan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün yeni sportif direktörü oldu.

Görevine Başladı

52 Orduspor Futbol Kulübü'nden yapılan açıklamada: ''Sportif Direktörümüz Alpago Cumhur Akbay kendisini mor beyazlı renklere bağlayan imzayı atarak göreve başladı. Camiamıza hayırlı olsun.'' ifadeleri yer aldı.

SAMET KARADAĞ