Alperen Şengün neden milli takımda yok? 2024 Alperen Şengün milli takımda olacak mı? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Alperen Şengün Neden Milli Takımda Yok

Alperen Şengün'ün milli takımda olmama durumunu anlamak için öncelikle hangi tarihte olduğumuzu ve hangi milli takımdan bahsettiğimizi netleştirmemiz gerekiyor.

2023 Ağustos ayı itibarıyla Alperen Şengün, A Milli Basketbol Takımı'nda yer alıyor. Daha önce Ağustos ayında oynanacak Olimpiyat Elemeleri'ne katılmayacağını açıklamış olsa da, daha sonra kararını değiştirerek milli takıma katılmış ve elemelerde forma giymiştir.

2024 Şubat ayı itibarıyla ise 2024 FIBA Dünya Kupası Elemeleri öncesi milli takım kadrosu henüz açıklanmadı. Alperen Şengün'ün bu kadroda yer alıp almayacağı şu an için net değil.

Alperen Şengün'ün milli takımda yer almasını engelleyebilecek bazı faktörler şunlar olabilir:

  • NBA'deki yoğun programı: NBA sezonunun uzun ve yorucu olması, Alperen Şengün'ün milli takım için ayırabileceği zamanı kısıtlayabilir.

2024 Alperen Şengün Milli Takımda Olacak Mı

Alperen Şengün'ün 2024'te milli takımda olup olmayacağıyla ilgili kesin bir şey söylemek şu an için zor.

Onun milli takımda oynamasını etkileyebilecek bazı faktörler şunlardır:

NBA programı: NBA sezonunun uzun ve yoğun olması, Şengün'ün milli takım için ayırabileceği zamanı kısıtlayabilir. 2024'te NBA sezonunun Temmuz ayında başlayıp Haziran ayında sona ermesi planlanıyor. Bu durumda Şengün, Ağustos ayında düzenlenecek 2024 FIBA Dünya Kupası'nda oynamak için NBA'den izin alması gerekecek.

Sakatlık riski: Sakatlıklar, her zaman sporcular için risk oluşturur ve Şengün'ün milli takımda oynamasını engelleyebilir.

Kendi isteği: En önemli etkenlerden biri Şengün'ün milli takımda oynamaya ne kadar istekli olduğu olacaktır.

Milli takımın başarısı: Milli takımın başarısı, Şengün'ün milli takımda oynamayı cazip bulmasını sağlayabilir.

Editör: Deniz İnal