“Şehir Atölyesi Gençlik Merkezi”, “Teknoloji ve Tasarım Atölyesi”, “Semt Sahaları” ve gençlere yönelik mesleki eğitim kurslarını hayata geçiren Altınordu Belediyesi, yapımında sona gelinen kütüphaneler ve spor kompleksi başta olmak üzere gençlerin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

24 saat açık olan, 1’i engelli kütüphanesi olmak üzere 3 kütüphane, 2 etüt merkezi, 1 adet e-spor merkezi, sanat atölyesi, müzik konservatuvarı ve üniversite öğrencileri için ücretsiz çamaşırhane bulunan Gençlik Merkezi Şehir Atölyesi, üniversite öğrencilerinin vazgeçilmezi haline geldi. Gençlik Merkezi Şehir Atölyesi bünyesinde bulunan e-spor merkezi de gençlerden büyük ilgi görüyor. Kendini e-spor alanında geliştirmek isteyen gençler için önemli bir fırsat sunan merkezde düzenlenecek olan e-spor turnuvalarının yanı sıra, farklı turnuvalara katılmak isteyen e-spor tutkunları hem bireysel hem de takımları ile oyun bilgisayarları ve ekipmanlarından faydalanabilecek.

altınordu belediye 2

Belediye’nin diğer çalışmalarından biri olan İhsan Gürdal Teknoloji ve Tasarım Atölyesi çocukların, gençlerin eğlenceli, konforlu ve güvenli bir ortamda yaratıcılıklarını geliştirmelerine katkı sağlıyor. Bünyesinde 8-14 yaş arası çocuklara yönelik robotik kodlama atölyesi, zekâ oyunları atölyesi, ahşap oyuncak yapım atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, yağlı boya atölyesi ve sergi alanı, kış bahçesi ve çocuk parkı bulunan merkez çocukların ve gençlerin gelişimine önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

“Genç Kardeşlerimiz İçin Tüm İmkânlarımızı Seferber Etmiş Durumdayız”

Ankara’da hizmete sunulan Altınordu Belediyesi Kültür Evi Ordu Konağı ise Ordu dışında eğitimlerini sürdüren öğrencilerin buluşma mekânı oldu. Konak, yükseköğrenim sebebiyle başkentte bulunan öğrenciler için aile ortamı yaratırken kütüphanesiyle de öğrencilere destek oluyor.

Altınordu Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve 7’den 70’e tüm kesimlere hizmet verecek 12 adet sentetik çimli semt sahaları ile şehre 10.000 metrekare yeni spor alanı kazandırıldı. "Mesleki Eğitim Mükemmeliyet Merkezi" “Hazır Giyim Uygulamaları Merkezi” ve “Kariyer Merkezi” ile ise gençlerin işsizlik sorununa kalıcı çözümler üretmeyi amaçlıyor.

altınordu belediye 3

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Altınordu Belediyesi Başkanı Aşkın Tören, “Türkiye Yüzyılı’nın mimarı olacağına inandığımız genç kardeşlerimiz için tüm imkânlarımızı seferber etmiş durumdayız. Gençlerimizin eğitimde fırsat eşitliğinden tam olarak yararlanmaları, hayat boyu öğrenme imkânlarından istifade edebilmeleri, okumaları, sorgulamaları, araştırmaları için bilime, sanata, spora, kültüre dair ihtiyaç duydukları her alanda eserlerimizi ve çalışmalarımızı yapmanın gayretindeyiz. Hayata geçirdiğimiz yatırım ve projelerimiz ile şehrimizi genç dostu, çocuk dostu ve spor dostu şehir olarak ikinci yüzyıla hazırlıyoruz. Hizmete sunduğumuz proje ve eserlerimiz şehrimize ve özellikle de genç kardeşlerimize hayırlı olsun.” dedi.

Haber Merkezi

Altınordu Belediyesi Okul Bahçelerini Renklendirdi Altınordu Belediyesi Okul Bahçelerini Renklendirdi

Editör: Merve Tepecik