Altınordu Belediyesi, yaklaşan fındık hasadı öncesinde kırsal mahallelerdeki çalışmalarında vites yükseltti. Reglajdan stabilize yol çalışmalarına, yağmur suyu hattından V kanal temizliğine kadar birçok hizmeti kırsal mahallelerle buluşturan Altınordu Belediyesi, hasat döneminin sorunsuz geçmesini hedefliyor.

Kısacıkta çalışmalar tamam

Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekiplerce geçen hafta Kısacık Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar tamamlandı. Bu kapsamda mahalleden geçen Işıklı Mahallesi Yolu’nda reglaj çalışmasının yanı sıra, 500 metre stabilize yol çalışması yapıldı. Yeşilköy Mahallesi bağlantı yolu boyunca iyileştirme çalışması (V kanal temizliği) gerçekleştirildi. Aynı mahallede buluna Ağna, Değirmenaltı ve Tepe sokaklarda da onarım ve yol genişletme, reglaj, V Kanal ile stabilize yol çalışmaları tamamlandı.

Ekipler Saraycıkta

Altınordu Belediyesi, Saraycık Mahallesi’ndeki 8 sokaktaki çalışmalarında da mutlu sona ulaştı. Akdam Sokak üzerinde 100 metre boyunca onarım ve yol genişletme çalışması yapan ekipler; Kabalı, Poturlu, Değirmenyanı, Elmalı ve Yoroz İncedere Yolu üzerinde 2 kilometreyi bulan reglaj çalışması gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra Mercandüzü, Akdam ve Yoroz İncedere Yolu’nda toplam uzunluğu 700 metreyi bulan stabilize yolda çalışmalar tamamlandı.

Günören mahallesinde yol çalışması sürüyor

Tüm vatandaşların konforlu bir yaşam sürdürebilmesi için hummalı bir çalışma yürüten Altınordu Belediyesi, Günören Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların da hayatına dokundu. Mahallede yürütülen çalışmalarda Makaroğlu, Hocamustafaoğlu, Tepecik, Boğmalık, Horozgüneyi ve Evliya Sokakta toplam uzunluğu 3 bin 75 metreye ulaşan reglaj ve 2 kilometre stabilize yol çalışması yaparak, ulaşımı sorun olmaktan çıkarttı.

16 sokakta çalışma yapıldı

Bu çalışmalarla birlikte Mübarek, Altınyurt, Alisayvan, Oğmaca, Çavuşlar, Gökömer, Sağırlı, Yeşilköy, Zaferköy, Yukarıtepe, Pelitli, Karaoluk, Öceli, Alınca ve Hacılar mahallelerindeki 16 sokak üzerinde 1-7 Temmuz arasında yapılan onarım ve yol genişletme, reglaj, V Kanal temizliği, stabilize yol çalışmaları, yağmur suyu hattı çalışmaları tamamlandı.

Ulaş Tepe: Fındıkta vatandaşımızı rahata kavuşturacağız

Kırsal mahallelerde tamamlanan çalışmalarla ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Bütün bu çalışmalarımızın amacı, sorunsuz bir fındık hasadı geçirebilmemizdir. Fındık, kentimizin ekonomik hayatının bel kemiğidir ve bu süreçte vatandaşlarımızın yanında olmak, sorunlarına çözüm üretmek bizim en büyük önceliğimizdir. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmakta, her bir mahallemizin ihtiyaçlarını titizlikle karşılamaktadır. El birliği ile şehrimizi daha yaşanabilir, daha modern ve daha güçlü bir hale getireceğiz. Çalışmalarımız diğer mahallelerimizde de koordineli bir şekilde devam edecek” dedi. 

Hüseyin Akdeniz: Sorunları çözüyoruz

Saha çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Akdeniz, “Fındık hasadının yaklaşmasıyla birlikte kırsal mahallelerimizde yoğun bir çalışma dönemi içerisine girdik. Bu kapsamda, kırsal mahallelerimizde yol onarım ve genişletme çalışmaları yaparak ulaşım sorunlarına neşter vuruyoruz. Bozuk yolların onarılması ve yolların genişletilmesi, hem vatandaşlarımızın hem de hasat zamanında ürünlerini taşıyacak çiftçilerimizin rahat ve güvenli bir şekilde ulaşımını sağlayacaktır. Ayrıca, stabilize yol çalışmalarımızla mahalle yollarımızın kalitesini artırarak, bozuk yollardan kaynaklanan zorlukları ortadan kaldırıyoruz. Yağışlı havalarda oluşabilecek su baskınlarına karşı tedbirlerimizi alıyoruz. Yenilenen yağmur suyu hatları sayesinde, can ve mal kaybını önlenmesiyle hem tarım arazilerimizin hem de fındık serdiğimiz harmanların su altında kalmasını engelleyeceğiz. Bunun yanı sıra, V Kanal temizliği çalışmalarımıza da büyük önem veriyoruz. V Kanallarının temizlenmesiyle, su akışına engel olabilecek atıkların ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Bu sayede, hem su akışını düzenli hale getiriyor hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz” diye konuştu. Haber merkezi

Öğrenciler KPSS Kampına Akın Etti Öğrenciler KPSS Kampına Akın Etti

Editör: Soner Özdemir