Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören tarafından Kumbaşı balıkçı barınağında düzenlenen programda açıklanan yeni sosyal destek paketiyle Altınordu Belediyesi “Tekne Bakım Malzeme Desteği” kapsamında Küçük tekneler için “5 bin TL “büyük tekneler için “10 bin TL” nakdi destekte bulunacak.

Yaşanan ekonomik zorlukları en aza indirgemek ve hemşehrileri ile dayanışma içerisinde olmak amacıyla devreye aldığı Tamamlayıcı Sosyal Destek Paketlerini etap etap toplumun farklı kesimleri ile buluşturan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “balıkçılarımıza, mavi vatanın emekçilerine bir moral, bir umut, bir katkı sunmak için bir kez daha devredeyiz. “Biz bize yeteriz” şiarıyla ve paylaşarak büyürüz ilkesiyle, yine bir tamamlayıcı destek programını hayata geçiriyoruz” dedi.

“Üreten ve kendi kendine yeten şehir” vurgusu yapan Başkan Tören, “Paylaşmanın çoğalmak, bereketlenmek anlamına geldiğine inanırız. Bizler bölüşmenin erdemine faziletine hep inandık o nedenle buradayız. Neden var olduğumuzu geçen dört buçuk yıllık süre içerisinde hiç unutmadık unutmayacağız da. Çünkü varlık sebebimiz insana hizmet, bu hizmeti yerine getirirken de hürmetimizi asla eksik etmeyeceğimizi hep ifade ettik.

Bizim pusulamız insana hizmet etmek ve inşallah bu istikametten de hiç ayrılmadan adımlarımızı sabit ve kararlı bir şekilde bu şehre, insanımıza her kesime elimizi uzatmayı bu şehrin işini aşını ekmeğini büyütmeye devam edeceğiz.

Biz her zemin ve şartta üreten Altınordu ve kendi kendine yeten şehir diyor ve bunun alt yapısını göreve geldiğimiz ilk günden itibaren oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

altınordu balıkçı 2

Bu sene de” Tekne Bakım Malzeme Desteği” Kapsamında Küçük tekneler için “5 Bin TL” büyük tekneler için “10 Bin TL” nakdi destekte bulunacağız. Bunun yanı sıra tüm teknelerimizde çalışan emekçi kardeşlerimize denizci yağmurluğu, denizci tulumu, çizme ve Türk bayrağı vereceğiz.

Kulağımız sürekli siz vatandaşımızda. Çünkü varlık sebebimiz sizsiniz. Bana bu şehri siz emanet ettiniz. Dolayısıyla, denizlerimizin bereketini sofralarımıza taşıyan balıkçı esnafımız tüm hizmetleri sonuna kadar hak ediyor” diye konuştu.

İklim değişikliği balıkları tehtit ediyor İklim değişikliği balıkları tehtit ediyor