Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Akdeniz ile Hamdi Salih Kalyoncu, kırsal mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Altınordu Belediyesi, kırsal mahallerin sorunlarının hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Akdeniz ile Hamdi Salih Kalyoncu, kırsal mahallelerin muhtarları ile bir araya geldi. Belediye Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya belediye başkan yardımcıları Akdeniz ile Kalyoncu’nun yanı sıra 70 kırsal mahalle muhtarı katıldı. Toplantıda muhtarların sorunları, talepleri not alınırken, bundan sonraki süreçlerde belediyenin çalışma sistemiyle ilgili bilgiler aktarıldı.

‘KIRSAL MAHALLELERİMİZE HİZMETTE VERİMLİLİĞİ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ’

Toplantıda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Akdeniz, kırsal mahallelere ayrı bir önem verdiklerini söyledi. Kendisinin de uzun yıllar muhtarlık deneyiminin olduğunu belirten Akdeniz, “Yeni ekibimizle birlikte önümüzdeki dönem içerisinde kırsal mahallelerimize verimli bir hizmet dönemi geçirmeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla burada öncelikle daha öncesinde var olan ama pasifleştirilen Muhtarlık İşleri Müdürlüğünü aktif bir şekilde kullanmaya başlıyoruz. Belediyemizde tamamen siz kıymetli muhtarlarımıza yönelik olarak Muhtarlık Müdürlüğümüzün aracılığıyla sizlere doğrudan hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Artık muhtarlarımız beyaz masaya gitmeyecek. Köylerinizle, kırsal mahallelerinizle ilgili acil yapılması gereken ya da dilekçe vermeniz gerekecekse o arkadaşlarımız vasıtasıyla ilgili birimlere bu dilekçelerinizin dağıtımı yapılacak. Ayrıca dilekçenizle ilgili süreçte size bilgilendirmede bulunulacak. Kırsal mahallerimizin sorunlarına hızlıca çözüm üretmek adına idari yönetimimizi ve anlayışımızı sil baştan yapılandırıyoruz. Bugünkü toplantımızda da bu yapılanmayı sizlerle paylaşıyoruz” dedi.

‘KAÇAK YAPILAŞMANIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN İŞ BİRLİĞİ ŞART’

Belediye Başkan Yardımcısı Hamdi Salih Kalyoncu ise, herkese verilen sözleri tutarak görevlerini tamamlamak istediklerini kaydederek, özellikle kaçak yapılaşma ile ilgili muhtarlara uyarılarda bulundu. Herhangi bir parselde yapılaşmaya başlamadan önce belediyeye gelerek bilgi alınmasını isteyen Kalyoncu, “Alnımız ak, başımız dik. Buradan hiç kimsenin yüzüne bakmadan değil, herkese verdiğimiz sözü tutarak ayrılmak istiyoruz. Çok ciddi bir kaçak yapılaşma var. Gördüğümüz, müdahale ettiğimiz veya müdahale edemediğimiz kaçak yapılar bulunmakta. Bu konuda özellikle kırsal mahallelerde yapı inşa edecek olan vatandaşlarımızın belediyemize gelerek ön bir bilgi almasında fayda bulunmakta. Bu konuda hemşehrilerimizin sonradan cezai yaptırımlarla karşılaşmasını istemiyoruz. Bu yüzden siz kıymetli muhtarlarımızla iş birliği içerisinde olmamız şart” diye konuştu.

Toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Ordu'da 19 Mayıs Kutlama Programı Belli Oldu Ordu'da 19 Mayıs Kutlama Programı Belli Oldu

Editör: Zeynep Telci