Ordu 1.Amatör Lig'de geçen sezon son maçlarda aldığı puanlarla ligde kalan bir dönemin Bölgesel Amatör Lig takımı Ordu Gücü Futbol Kulübü, yeni sezonda da C Grubu'nda kümede kalma mücadelesi verirken ligin 12.haftasında oynanan Fatsa Yaşamspor maçına çıkmadı. Maça çıkmadığı için üç puanı silinen Ordu Gücü Futbol Kulübü için gözler 3 Ocak 2024 tarihinde oynanacak olan Ulubey Belediyespor maçına çevrilirken, Mavi-Beyazlı ekip bu deplasmana da gitmezse ligden ihraç edilecek.

mehmet özkan

Ordu'da uzun yıllar boyunca Altınordu Belediyespor adıyla mücadele eden ve 2017-2018 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyon olarak o dönem Bölgesel Amatör Lig'de Fatsa Belediyespor'un 3.Lige yükselmesi ile direkt olarak BAL'a yükselen Altınordu Belediyespor, İzmir'in köklü takımı olan ve altyapısı ile ün yapan Altınordu ile kardeş takım protokolü imzalamıştı. Mart 2019'da Altınordu Belediyesi bünyesinden ayrılan ve destek alamayan kulüp iki sezon Bölgesel Amatör Lig'de mücadele ederken, 2021-2022 sezonunda ise küme düşmüştü. Ordu Gücü Futbol Kulübü adını Bölgesel Amatör Lig'de iken alan Ordu ekibi, geçen sezon ise Ordu 1.Amatör Lige kötü başlamasına rağmen ligin kritik virajlarında aldığı puanlar ile 1.Amatör Lig'de kalmayı başarmıştı.

Ordu Gücü Futbol Kulübü

2018 yılında ise Altınordu, şu an Ordu Gücü Futbol Kulübü adıyla mücadele eeden Altınordu Belediyespor ile protokol imzalamıştı. Dönemin Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, beraberinde Altınordu Belediyesporlu heyet ile birlikte futbol ve alt yapı denildiğinde ilk akla gelen kulüplerden olan İzmir Altınordu Futbol Kulübü’nü ziyaret etmişti. Gerçekleşen ziyarette Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve Engin Tekintaş tarafından ‘kardeş kulüp’ protokolü imzalanmıştı.  Aradan geçen 5 yılın ardından  İzmir ekibi Altınordu 2.Lig'de mücadele ederken Ordu ekibi Ordu Gücü Futbol Kulübü'nün Ordu 1.Amatör Lig'den küme düşürülmesine günler kaldı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Editör: Samet Karadağ