Son iki hafta içerisinde ilçede düzenlenen etkinliklerle vatandaşlar unutulmaz günler yaşadı. Başkan Ulaş Tepe, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Biz özlenen Altınordu’yu, yeniden vatandaşlarımızla kavuşturacağız. Belediyemize ait mekânların her birinde her kesime hitap eden farklı etkinliklerle çocuklarımızı, genç kardeşlerimizi, yetişkinlerimizi kültür ve sanat etkinliklerine doyuracağız” dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, seçim döneminde vatandaşlara verdiği sözleri teker teker hayata geçiriyor. ‘Milli bayramları coşkuyla kutlayacağız’ diyerek yola çıkan Ulaş Tepe, Altınordu’da kültür ve sanatın ateşini yaktı. Milli bayramların yanı sıra atalardan miras kalan gelenekleri de yaşatan Başkan Tepe, muhteşem etkinliklerin altına imza attı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlenen konserler vatandaşlardan tam not alırken, Geleneksel Mayıs Yedisi Bahar ve Kültür Şenliğinde vatandaşlar unutulmaya yüz tutan gelenekle yeniden tanıştı.

Sanat Altınordu ile Özdeşleşecek

Sadece tek güne sığdırılmış değil, haftaya yayılmış etkinliklerle vatandaşlara her gün coşku yaşatan Altınordu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ilçenin farklı konumlarında düzenlenen Gençlik Haftası kutlamalarında gençlere renkli anlar yaşattı. Kampüs Talkshow, Doğaçlama Tiyatro gösterileriyle gençler eğlencenin doruklarına çıkarken, konserlerle coşku zirveye ulaştı.

Mayıs Yedisi Geleneği yaşatıldı

Gençlik Haftası kutlamalarının ardından Altınordu Belediyesi, unutulmaya yüz tutan Mayıs Yedisi geleneğini tekrar yaşatmaya başladı. ‘Geleneksel Mayıs Yedisi Bahar ve Kültür Şenliği’ adı altında gerçekleştirilen etkinliklere halk büyük ilgi gösterdi. Altınordu Belediyesi Ücretsiz Otopark Alanı’nda kurulan stantlarda kadın kooperatifleri, el emeği göz nuru ürünlerini sergileme fırsatı buldu. Yöresel sanatçıların sahne aldığı konserlerle vatandaşlar bol bol eğlendi. Deniz ise teknelerin kornolarıyla coştu. Etkinliğe katılanların mutluluğu gözlerinden okunurken, vatandaşlar etkinlikler için emeği geçenlere teşekkür etti.

Etkinlikler devam edecek

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Ordu’nun geçmişten bugüne kültür ve sanatla anılan bir şehir olduğuna dikkat çekerek, bu görüşün gelecek nesillere aktarılması için çalışacaklarını söyledi. Düzenlenen etkinliklerle vatandaşların kültür ve sanat etkinliklerini özlediğini gözlemlediklerini belirten Başkan Tepe, “Seçim sürecinde vatandaşlarımızdan belediyenin kültür ve sanat etkinlikleri noktasında etkisiz kaldığı yönünde şikayetler alıyorduk. Bunun üzerine biz de vatandaşlarımıza milli bayramları coşkuyla kutlayacağımızın ve Altınordu’muzda yeniden kültür ve sanat meşalesinin yakılacağı sözünü vermiştik. Bugün vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Ordu’muz geçmişten bugüne kültür ve sanatla anılan bir şehir. Biz bu görüşün gelecek nesillere de aktarılması için çalışacağız. Kültür ve sanat coşkumuz her ay bir yenisi ile taçlanacak. Coşkumuzu her gün arttırarak devam ettireceğiz” diye konuştu.

Altınordu Kültür Sanat 3

Kurs faaliyetleri başladı

Göreve geldikten sonra belediyeye ait hizmete açılamayan mekânları birer hizmete açarak bu mekânlarda çocukların ve gençlerin seslerinin yükseldiğini kaydeden Tepe, “Biz özlenen Altınordu’yu yeniden vatandaşlarımızla kavuşturacağız. Vatandaşlarımız artık bugün ne yapsam düşüncesinde olmayacak. Belediyemize ait binaların her birinde farklı etkinliklerle çocuklarımızı, gençlerimizi, yetişkinlerimizi kültür ve sanat etkinliklerine doyuracağız. Asla tabela belediyeciliği yapmayacağız. Binayı dikip, tabelayı asıp daha sonra o binayı unutmayacağız. O binaları aktif hale getirerek, içlerinden çocuklarımızın ve genç kardeşlerimizin cıvıltılarını duyuracağız. Açılışı yapılan ancak faaliyete geçmeyen İhsan Gürdal Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’nde kurs faaliyetleri başladı. Gençlik Merkezi’nde etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Buralarda sürdürülebilir bir alt yapı kuruyoruz. Kurslarımızı ve etkinliklerimizi çeşitlendirerek yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Haber merkezi

Altınordulular Mayıs Yedisini Hatırladı Altınordulular Mayıs Yedisini Hatırladı

Editör: Soner Özdemir