Ordu'nun Altınordu ilçesi Yeni Mahalle muhtarı Elvan Bektaş, mahalle sakinleri tarafından yeniden göreve seçildi. Bektaş, yeni dönemde sevgi ve dayanışmayla mahalleyi daha modern ve yaşanabilir hale getirecek projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor.

Yeni Mahalle sakinlerine teşekkürlerini ileterek sözlerine başlayan Elvan Bektaş, "Pazar yerini tekrar yeni mahalleye kazandırmak gibi bir projemiz var." dedi.

Altınordu Yeni Mahalle Muhtarı Elvan Bektaş, yeni göreve seçilmesinin ardından mahalle sakinlerine teşekkür etti. Bektaş, pazar yeri ve trafik gibi mahalle sakinlerinin en çok önemsediği konularda çalışmalar yürüteceğini belirtti.

Bektaş, "Önceliğimiz Altınordu Yeni Mahalle'de sadece bir sokağımız var, 303 no’lu sokağımız, onun için çalışmalarda bulunacağız. Her şeyden önce sevginin bir çığ gibi büyümesini istiyorum. İnsanların birbirleriyle güzel geçindiği güzel projelerde, el ele, birlikte yeni mahalle sakinleriyle birlikte, güzel projelere imza atacağız. Herkesin projesine açığım, yani herkes yanıma gelebilir, projesini anlatabilir ve birlikte projeler sunabiliriz." ifadelerini kullandı.

En büyük sorun trafik ve pazar yeri

Yeni Mahalle’nin en büyük sorunundan bahseden Bektaş, ”Önceki dönem yollar problemdi ama onları biz zaten yaptık. Yeni Mahalle’nin trafik problemi çok, şu anda trafik problemi için çok gelen var. Trafik ve pazar yeri şu anki Yeni Mahalle’nin en büyük sorunu” dedi.

Hem dernek hem muhtarlık aynı anda yürütülüyor

Sosyal projelere ağırlık veren bir anlayışla görevini yürüteceğini dile getiren Bektaş, "Derneği muhtarlıktan dolayı yaptığım projelerde diğer mahallelerden gelen olduğu için sadece Yeni Mahalle değil, diğer mahallelerden çok gelen giden oluyor, bundan dolayı zaten dernek kurma ihtiyacı duymuştum. Hem dernek hem muhtarlık ikisini de aynı anda yürütüyoruz. İnsanlar mesela çocuklarının giymediği kıyafetlerini bana getiriyorlar, bu kıyafetleri ben muhtarlıkta ve dernekte dağıtıyorum. Sosyal projelerimize önem veriyoruz. Buradan Yeni Mahalle halkına gerçekten sonsuz şükranlarımı sunuyorum “diye konuştu.

Özel Haber/ Zeynep Telci-Atakan Öztürk 

Ethem Kibar Muhtarlarla Bir araya Geldi Ethem Kibar Muhtarlarla Bir araya Geldi