Altınordu Belediyesi, Dünya Çevre Haftası kapsamında cumartesi ve pazar günü çifte etkinlik düzenledi. Çocuklara çevre bilincinin aşılanması amacıyla yapılan etkinliklerde hem çocuklar hem de aileleri keyifli anlar yaşadı. Etkinlik çerçevesinde onlarca çocuğun katıldığı Resim Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Resim yarışmasında birinci olan Dilara Karabacak, birinci olmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederken yarışma ikincisi Elif Mira Karagöz da insanlar ve hayvanların ortak yaşamaya çalıştığı bir yeri yansıtmaya çalıştığını belirtti. Yarışma üçüncüsü Zeynep Masal Alparslan ise etkinliği çok güzel bulduğunu ifade etti.

Altınordu Çevre Haftası 1

“Ordu’da sanat adına bir şeyler yapılıyor”

Çocukları ve torunlarıyla birlikte etkinliklere katılan veliler de etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Veli Sevim Kalyoncu, “Ordu’da sanat adına bir şeylerin yapılıyor olması ve belediyenin de buna öncülük ediyor olması bizim için çok değerli. Burada çok güzel bir ortam hazırlamışlar. Bunun için teşekkür ederiz” ifadelerinde bulundu.

Etkinliklere kızıyla gelen Emel Uzunoğlu ise, “Çocukların çevreye karşı daha duyarlı olması için böyle etkinliklerin daha fazla olması lazım. Böyle etkinliklerin çocukları yüreklendirdiğini düşünüyorum. Böyle güzel bir etkinlik için emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Dünya Çevre Gününde Deniz Dibi Temizliği Yapıldı Dünya Çevre Gününde Deniz Dibi Temizliği Yapıldı

Editör: Merve Tepecik