Ordu’da, havaların ısınıp bahardan yaza geçişin sembolü olarak bilinen ‘mayıs yedisi’ geleneği, bu yıl Altınordu Belediyesi öncülüğünde düzenlenecek etkinliklerle coşku ile kutlanacak. Altınordu Belediyesi, her yıl halk arasında mahalli bayram olarak 20 Mayıs’ta (Rumi 7 Mayıs) kutlanan ‘Mayıs Yedisi’ şenlikleri kapsamında vatandaşlara unutulmaz bir gün yaşatmaya hazırlanıyor. İlçede düzenlenecek olan etkinlikler ile ilgili açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, ‘Mayıs Yedisi’ şenlikleri ile ilgili yaptığı açıklamada geleneklere sahip çıkıldığını ve kültürü yaşattıklarını söyledi.

Ulaş Mayıs Yedisi Filan

Ulaş Tepe: Bahar Şenliği Konsepti ile Kutlayacağız

Unutulmaya yüz tutan geleneği bu yıl kültür şenliği konsepti ile kutlanacağını belirten Başkan Tepe, “Bölgemizde binlerce yıldır 20 Mayıs’ta kutlanan mevsimlik şenliklerimizden olan geleneksel ‘Mayıs Yedisi’ şenliğimizi Altınordu Belediyemiz bünyesinde bahar ve kültür şenliği konseptiyle kutlamaya devam ediyoruz. Son yıllarda yerel idarelerce yeteri kadar destek görmediği için unutulmaya yüz tutan geleneğimizi canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarabilmek adına bu yıl ve bundan sonraki süreçte şenliğimizi dolu dolu bir içerikle kutlayacağız” dedi.

Mayıs Yedisi

Geleneğimizi yaşatacağız

Tüm Orduluları 20 Mayıs’ta düzenlenecek etkinliklere davet eden Başkan Tepe, “Etkinliklerimiz kapsamında yöresel sanatçılarımız eşliğinde konserler verilecek. Halk dansları, gösteriler, yöresel ürün stantları, davul-klarnet eğlencesi, sergiler gibi birçok etkinliği değerli halkımız ile buluşturacağız. Hem stres atacağız hem de geleneğimizi yaşatacağız. Tüm halkımızı eğlence dolu şenliğimize bekliyoruz” diye konuştu.

Başkan Tepe, etkinliklerin 20 Mayıs’ta saat 13.00 ile 18.00 arasında Akyazı Sahili Ücretsiz Otopark Alanı’nda düzenleneceğini sözlerine ekledi. Haber merkezi