Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, tek yönlü trafiğe açılan caddenin bölge trafiğini rahatlatacağını söyledi.

Halkımız şikayetçiydi

Başkan Tepe, "Seçim döneminde halkımızın en çok şikâyet ettiği ve bizim de göreve başladığımızda gerekli adımı atacağımızın sözünü verdiğimiz soruna neşteri vurarak; belediye hizmet binamızın yanında bulunan ve geçtiğimiz dönemde trafiğe kapatılan Okullar caddesinde revizeler gerçekleştirerek yolu tekrar ulaşıma açtık. Tek yön olarak ulaşıma açtığımız yol, Şahincili, Subaşı ve Yeni mahalle üzerinden karayolu ve sahil hattına doğrudan erişim sağlanmasına imkân vererek bölgedeki trafik yükünü azaltacak." Dedi.

Öğrenciler için tehlikeliydi

Kapalı bulunduğu süreçte araç trafiği civardaki okullarımızın giriş yönü olan 322 No’lu sokağa yöneldiğinden öğrencilerimiz için tehlike oluşturuyordu diyen Başkan Tepe, "Uygulamamızla birlikte buradaki yükü azalttığımızdan öğrenci kardeşlerimizin giriş-çıkış güvenliğini artırmış bulunduk." Diye konuştu.

Bir takım önlemler aldık

Tepe açıklamasını şöyle sürdürdü: "Gerçekleştirdiğimiz düzenlemeyle herhangi bir yapım maliyeti ortaya çıkarmadık. Yaya güvenliğini artırıcı birtakım önlemler aldık. Üstelik güzergâh boyunca peyzaj alanlarımızı yeniledik. Vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü ve huzuru için söz verdiğimiz gibi çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Şehrimiz ve vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu olsun." Haber merkezi

I M G 20240523 W A0068

Editör: Soner Özdemir