Altınordu Belediyesinin, Ordu İl Müftülüğü, Altınordu İlçe Müftülüğü ve Ordu Din Görevlileri Derneği iş birliğinde gerçekleştirdiği "Şehitlerimize Dua Filistin'e Vefa" programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Ordu Kültür Sanat Merkezi'ndeki programda, tüm şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere sağlık esenlik ve uzun ömürler diledi.

anma (1)

“Güçlü ve büyük Türkiye için var gücümüzle çalışacağız”

 Vatanın, kahramanların canları ve kanlarıyla yoğrulmuş bir emanet olduğunu belirten Başkan Tören, “Hizmetimizle üreteceğimiz değerlerle insanın ve insanlığın sığınağı olarak bildiğimiz adaleti merkezi menzili diye düşündüğümüz bu aziz toprakların irfanıyla necip milletimizle insanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesiyle daha da ileriye ve yukarılara taşıyacağız. Aramıza sokulmak istenilen tefrikalara hiç aldırış etmeden gönül gönüle vereceğiz sevgi medeniyetinin hikayesini dün olduğu gibi bugünde hep birlikte yazmaya devam edeceğiz. Bizler birbirimize hürmet ederek daha güçlü ve büyük Türkiye için var gücümüzle hep birlikte çalışacağız. Beklenen Türk’ü beklendiği yere hep birlikte Allah'ın izniyle ulaştıracağız. Türk milleti olarak tarih adına din adına şühedanın muazzez ruhları Filistin’li çocuklar adına biz dimdik duracağız ve zulme karşı insanlığın vicdanı olmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

 “Her gittiği coğrafyada adaletle hükmeden bir milletiz”

Türk Milletinin her gittiği coğrafyada adaletle hükmeden bir millet olduğunu belirten Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan “Geçtiğimiz günlerde aziz vatanımızı savunmak üzere on iki askerimiz daha şehit olmuştur, onların ruhları şad olsun. Filistin’de İsrail’in yapmış olduğu insanlık suçu ve bu konuda bütün dünyanın sessiz kalması buna rağmen sayın cumhurbaşkanımız liderliğinde sayın cumhurbaşkanımızın koyduğu tavırla insanımızın ülkemizin bu konuya ne kadar duyarlı olduğu ve yine bizim adaletle her konuya yaklaştığımızın en güzel örneği. Ben bu vesileyle daha yaşanılabilir bir dünya için inşallah hepimizin aynı zamanda çalışmamız güçlü olmamız gerektiğinin tekrar altını çizmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Şehitlerimizin hesabı sorulacak!

Programda konuşan Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk “Öncelikle bu vatanın ve milletin birliği dirliği adına hayatları pahasına bu kış şartlarında sınır boylarında görev yapıp toprağın kara bağrına düşmüş şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Yaralılarımız var Ordu’dan iki gazimiz var, onlara da Allah'tan şifalar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

anma (3)

Filistin’de vahşet var!

Filistin'de insanlık dışı bir vahşet yaşandığını dile getiren Milletvekili Şanlıtürk “1517 -1917 arasında 400 yıl ilk kıblemizin olduğu Filistin toprakları ecdadımızın hizmetkarlığını yaptığı topraklar. 7 Ekim’den bu zamana insanlık dışı bir vahşet yaşanıyor Gazze’de. Öncelikle İsrail terör devletinin oradaki yaptığı vahşeti şiddetle esefle kınıyorum. Tabi ölen Müslüman olunca kimseden ses çıkmıyor. Ne Avrupa Birliği değerleri ne Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı ve Birleşmiş Milletler, ne İnsani Değerler hiç birisinin bir anlam ifade etmediğini görüyoruz. Ölen Müslüman olunca her şey meşru. Sayın genel başkanımızın da defalarca ifade ettiği gibi. İsrail Gazze’de döktüğü kanda boğulacak Allah’ın izni ile ve ilahi huzura kalmadan mahşere kalmadan uluslararası mahkemelerde de bunun hesabını verecekler.” diye konuştu.

Tasavvuf musiki dinletisi sunulan programda, Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi İmam Hatibi Ferruh Muştuer, İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Metin Çakar ile Kur’an-ı Kerim güzel okuma Türkiye birincileri hafızlar, Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi. Program Altınordu İlce Müftüsü Abdullah Söylemez ’in yaptığı dua ile son buldu. 

Şehit askerler ve İsrail'in saldırıları sonucu hayatını kaybeden Filistinliler için dua edilen programa, MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, din görevlileri ile vatandaşlar katıldı.

Altınordu’da Araç Çekmeye Park Yok Fatsa’da Bisiklet Parkı Var Altınordu’da Araç Çekmeye Park Yok Fatsa’da Bisiklet Parkı Var

Editör: Neşe Çakar Erkin