Amasya’da 250 Yıllık Taşhan Otele Dönüştü

24 Mayıs 2014 Cumartesi 15:55
Bu haber 76395 kez okundu

Amasya’da 250 yıllık tarihi Taşhan otele dönüştürüldü.Yaklaşık 5 yıla kadar içerisinde çeşitli işyerlerinin bulunduğu harabe yapıdaki tarihi Taşhan’da girişimler sonucu 3 yıl önce başlatılan restorasyon çalışmaları sona erdi.İç...

Amasya’da 250 Yıllık Taşhan Otele Dönüştü

Amasya’da 250 yıllık tarihi Taşhan otele dönüştürüldü.
Yaklaşık 5 yıla kadar içerisinde çeşitli işyerlerinin bulunduğu harabe yapıdaki tarihi Taşhan’da girişimler sonucu 3 yıl önce başlatılan restorasyon çalışmaları sona erdi.
İç bölümü otel olarak kullanıma sunulacak Taşhan’da beraberinde İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamdi Yanık ile birlikte incelemelerde bulunup odaları dolaşan Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, otel işletmecisi Adnan Çelik’ten bilgiler aldı.
Amasya’nın birçok medeniyete evsahipliği yaptığına değinen Vali Çomaktekin, Taşhan’ın şehrin mimari yapısına uygun şekilde ayağa kaldırılıp sadece gezilen değil, tarihteki misyonunu ve fonksiyonu icra etmesi için çalıştıklarını söyledi.
Çomaktekin, iç kısmında 53 oda, dışında 26 dükkan bulunan Taşhan’ın açılışının gelecek ay yapılmasının planlandığını kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x