Orduspor'un Süper Lig'de mücadele ettiği 2011-2012 sezonunun başında kadrosuna katmak için yoğun çaba sarfettiği ancak Türkiye'ye tekrar getiremediği Nicolas Anelka, Trendyol 1.Lig ekibi Ümraniyespor'un yeni CEO'su olmuştu. Ümraniyespor'da yeni sezondaki hamleler merak edilirken özellikle takımın başına Tuncay Şanlı'nın getirilmesi, Anelka ile Tuncay Şanlı'yı Fenerbahçe'den sonra farklı bir takımda farklı görevlerde buluşturmuştu.

Fenerbahçe'ye 2004 yılında transfer olan ve iki sezonda 57 maçta forma giyen Nicolas Anelka, Ümraniyespor'daki CEO'luk görevini ise bıraktı. Anelka yaptığı paylaşımda, "Kulübün kötü yönetimi, iletişim sorunu, ödenmeyen maaşlar, FIFA yaptırımı, üst düzey futbolun farklı vizyonu ve hepsinden önemlisi vaatlere ve taahhütlere saygı gösterilmemesi!! Büyük adamlarla diğerleri arasındaki fark budur. Kendi seviyenizde çalışmanıza izin veriyorum... en iyi dileklerimle" ifadelerini kullandı.

Futbol oynadığı dönemlerde PSG, Arsenal, Real Madrid, Manchester City, Chelsea, Juventus gibi dünyanın en iyi kulüplerinde forma giyen ve Türkiye'de de Fenerbahçe formasıyla kendisine hayran bırakan Fransız yıldız Nicolas Anelka, Türkiye'ye CEO olarak döndü. Bir dönem Orduspor ile de adı anılan ve menajeri aracılığıyla Orduspor'a önerile Nicolas Anelka, futbolu 2015-2016 sezonunda Hindistan ekibi Mumbai City forması ile noktalamıştı. Nicolas Anelka, futbolu bıraktıktan sonra Shenhua'da yardımcı antrenör, Hussein Dey'de Sportif Direktör, Mumbai City'de kişisel oyuncu antrenörü, Roda'da danışman ve Lille'de altyapı antrenörü olurken Fransa'nın alt lig takımlarından Hyères 83 FC'de teknik direktörlük yapmıştı.

Editör: Samet Karadağ