İlkokul Öğrencileri Yerel Yönetimleri Öğrendi

29 Mayıs 2014 Perşembe 10:36
Bu haber 78227 kez okundu

Yenimahalle Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan minikleri yerel yönetimlerin çalışmaları hakkında bilgilendirdi.Kardelen İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler dersi kapsamında bulunan yerel yönetimler...

İlkokul Öğrencileri Yerel Yönetimleri Öğrendi

Yenimahalle Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan minikleri yerel yönetimlerin çalışmaları hakkında bilgilendirdi.
Kardelen İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler dersi kapsamında bulunan yerel yönetimler ünitesi için Kardelen Mahallesi Muhtarı Ali Coşkunyürek ile söyleşi yaptı.
Ünite kapsamında yerel yönetimleri işleyen minikler, aldıkları kısa bilginin ardından muhtarlarını soru yağmuruna tuttu. Yenimahalle Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilgili olarak öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplandıran Coşkunyürek, yerel yönetimlerin çalışma şeklini ve belediye hizmetlerini anlattı.
Minikler, yerel yönetimlerin görevlerinden yapılan yatırımlara kadar pek çok konuda bilgi aldı. Eğitimin sonunda Yenimahalle Belediyesi tarafından miniklere, Mahmut Turgut’un Objektifinden Dünya Çocukları adlı kitap dağıtıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x