Alanya'da Öğrencilere Trafik Kuralları Anlatıldı

29 Mayıs 2014 Perşembe 17:13
Bu haber 76639 kez okundu

Antalya’nın Alanya ilçesinde motosiklet kazalarında hayatlarını kaybeden, yaralanan öğrencilere dikkat çekmek ve kask takmanın önemini vurgulamak için polis tarafından öğrencilere eğitim verildi.Alanya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü'nün...

Alanya'da Öğrencilere Trafik Kuralları Anlatıldı

Antalya’nın Alanya ilçesinde motosiklet kazalarında hayatlarını kaybeden, yaralanan öğrencilere dikkat çekmek ve kask takmanın önemini vurgulamak için polis tarafından öğrencilere eğitim verildi.
Alanya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü'nün talebiyle Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri tarafından 600 okul öğrencisine kaskın önemi ve motosiklet kullanırken dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verildi.
Trafik Polisi Faruk Erol, yaptığı açıklamada, "Özellikle son dönemlerde motosiklet kazalarının artış göstermesinden dolayı motosiklet kullanan veya kullanma yaşında olan lise öğrencilerine kask kullanımın önemi, motosiklet kullanırken dikkat edilmesi gereken hususları anlattık, ehliyetsiz olarak motosiklet kullanmamaları gerektiğini vurguladık.Daha önce kaza yapan arkadaşlarının da sinivizyonda kaza sonrası fotoğraflarını göstererek, kazaların doğurduğu sonuçları anlattık" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x