Trendyol Süper Lig ekibi Bitexen Antalyaspor'da yeni sezonda Sergen Yalçın ile yola devam edilmeyeceği açıklanmış ve Alex de Souza Antalya'ya davet edilmişti. Bitexen Antalyaspor'da Alex de Souza'nın Antalya'ya daveti sonrasında ise son olarak Cuma günü oynanan maçta Yukatel Adana Demirspor galibiyetinin ardından Ali Rıza Sergen Yalçın görevinden ayrıldığını açıklamıştı. Yalçın'ın ayrılığının ardından ise beklenen teknik direktör anlaşması resmiyet kazandı.

Son dönemlerde olumlu ya da olumsuz haberlerin çıkması beklenen Alex de Souza - Bitexen Antalyaspor flörtü netlik kazandı. Bitexen Antalyaspor sosyal medya hesabından Steteskop, kum saati ve Brezilya bayrağı paylaşılırken 'Doktor' lakaplı Alex de Souza ile anlaşmanın tamam olduğu ima edilmişti. Bitexen Antalyaspor Başkan Vekili Alkan Evren ise anlaşmayı açıkladı. Bitexen Antalyaspor Başkan Vekili Alkan Evren, Alex de Souza ile 2 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. Evren "Bir dönem Fenerbahçe'de de forma giyen Alex de Souza ile görüşmelerimiz olumlu sonuçlandı. Alex ile 2 yıllık sözleşme imzaladık'' dedi. 

Alex'in Bitexen Antalyaspor'daki yardımcısı ise Fenerbahçe'de birlikte futbol oynadığı Mehmet Aurelio olacağı öğrenilmişti. Resmi imzaların gün içinde atılması bekleniyor.

Editör: Samet Karadağ