2023-2024 sezonunda mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig'de 17 maçta 20 puan toplayan ve özellikle devre arasında takımın dağılması sonrasında toparlanma sürecini iyi geçiremeyen Perşembespor, ligde oynadığı son yedi maçta beş mağlubiyet almış iki maçı da hükmen galip gelmişti. Sahaya çıkarak aldığı son galibiyeti 20 Aralık tarihinde Bartınspor karşısında alan Perşembespor'da, Suluova Sebatspor mağlubiyetinin ardından ise Hakan Çolak görevini bıraktığını açıklamıştı.

Perşembespor-31


Perşembespor'da yeni haftada oynanacak olan Safranboluspor maçının hazırlıklarının Perşembe İlçe Sahası'nda sürmesi beklenirken takım aldığı karar neticesinde antrenmana çıkmadı. Hafta başında Mehmet Özcan gözetiminde antrenmanlara başlayan Perşembespor'da bu antrenmanlar sonrasında takıma ilgisizlik sonrasında futbolcular aldığı karar neticesinde Mehmet Özcan'a da danışarak antrenmanlara çıkmama kararı aldı. Sezon başından bu yana sıkıntılar yaşayan ve kapanması da gündeme gelen Perşembespor'un bu hafta maça çıkıp çıkmayacağı merak edilmeye başlandı.

Bölgesel Amatör Lig 12.Grup'ta mücadele eden Perşembespor grupta en uzun ikinci deplasman olan Safranboluspor karşısında Pazar günü sahaya çıkmak için deplasman hazırlığına başladı. 578 km uzaklıktaki Safranboluspor deplasman yolculuğuna gitme planları yapan Perşembespor için bu sezon bu maçlar birlikte dört deplasman kaldı.

Editör: Samet Karadağ