İstanbul Kağıthane'de uyuşturucuyla mücadele operasyonunda polise uzun namlulu silahlarla ateş açan hainler, 1 polisi şehit etti, 1 polisi de yaraladı. Operasyonda adı geçen "Anucur Çetesi" üyelerinin karıştığı olaylar çıktı. Peki, Anucur Çetesi kimdir? Anucur Çetesinin karıştığı olaylar. İşte kanlı hainlerin karıştığı olaylar...

Anucur Çetesi kimdir?

Anucur çetesi ile Gündoğmuş çetesi arasında çıkan çatışmada geçtiğimiz aylarda aralarında Kur'an kursu hocası Ramazan Arslan'ın da bulunduğu 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayda 25 şüpheli tutuklanmıştı.

İstanbul'un Kağıthane ilçesinde 1 polisin şehit edildiği, 1 polisin de yaralandığı operasyonda, "Anucur" çete üyelerinin karıştığı olaylar ortaya çıktı.

Polis Hakan Telli hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu, A.Y.Ç.'nin ise tedavisi sürüyor.

Polis operasyonunda Diyar Anacur (18) ölü olarak ele geçirildi, polise ateş açan O.A. (27), A.A. (19), K.T. (22), G.D. (19) isimli saldırganlar ise gözaltına alındı.

Olaya ilişkin soruşturma sürerken Anucur Çetesi üyelerinin farklı zamanlarda karıştığı suçlar ortaya çıktı.

Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipleri Amirliğine bağlı Mobil Park ekibi, saat 00.30 sıralarında Merkez Mahallesi Ferman Caddesi'ndeki bir adrese baskın düzenledi.

Uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen adrese yapılan baskında polis ekiplerine otomatik ve uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Silah seslerinin ardından polis Hakan Telli (37) ve A.Y.Ç. göğsünden vurularak ağır yaralandı.

Polis Hakan Telli, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. A.Y.Ç'nin tedavisine devam ediyor.

Polisin yaptığı operasyonda Diyar Anacur (18), O.A. (27), A.A. (19), K.T. (22), G.D. isimli saldırgan (19) gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, çeşitli zamanlarda Anucur çetesi mensuplarının karıştığı suçlar ortaya çıktı.

HALİÇ KÖPRÜSÜ'NDE ÇATIŞMA

Anucur Çetesi ile Gündoğmuş Çetesi'nin Ocak ayında çatışmaya karıştığı ortaya çıktı.

Haliç Köprüsü'nde meydana gelen olayda Doğukan K., karşı çeteden Cuma A.'nın içinde olduğu otomobile Haliç Köprüsü'nde silahlı saldırı düzenlemişti.

Trafikte meydana gelen çatışmada Anucur Çetesi'nden Cuma A. yaşamını yitirirken, Gündoğmuş Çetesi'nden Doğukan K. ise yaralanmıştı.

İETT OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜNE SALDIRI

Kağıthane'de 2021 yılında meydana gelen olayda Sinan Anucur'un yol verme meselesi yüzünden İEET otobüsü şoförüne saldırdığı ve yapılan yargılama sonucunda hapis cezasına çarptırıldığı bilgisine ulaşıldı.

ÇATIŞMADA KUR'AN KURSU HOCASINI ÖLDÜRMÜŞLER

Anucur Çetesi ile Gündoğmuş Çetesi arasında çıkan çatışmada, Kur'an kursu hocası Ramazan Arslan dahil 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayda geçtiğimiz aylarda 25 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise AK-47 tipi 1 Kalaşnikof, 10 tabanca, uyuşturucu ve çok sayıda mermi ele geçirilmişti.

PKK BAĞLANTILI OLDUKLARI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Öte yandan yapılan incelemelerde zehir taciri eşkıyaların PKK bağlantılı oldukları tespit edildi. Çatışmada öldürülen Diyar Anacur'un ortaya çıkan fotoğraflarında PKK terör örgütünün simgelerini taşıdığı görülmüştü.

Diyar Anacur öldü mü?

Kağıthane'de uyuşturucu operasyonu sırasında polise uzun namlulu ve otomatik silahlarla dün gece ateş açıldı. Çıkan çatışmada ağır yaralanan polis memuru Hakan Telli kaldırıldığı hastanede şehit oldu, bir polis memuru da yaralandı. Çatışmada saldırganlardan 18 yaşındaki Diyar Anacur ölü olarak ele geçirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ