69 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Arçelik, globalleşme stratejisi kapsamında Beko markası altında birleşiyor. Bu değişimle birlikte tüm dünyadaki operasyonlar tek bir çatı altında toplanırken, Arçelik ismi tarihe karışıyor.

Koç Holding'in beyaz eşya devi Arçelik, 2024 yılı Nisan ayında aldığı kararla Beko markası altında toplanma kararı aldı. Bu değişimle birlikte Arçelik'in tüm markaları ve operasyonları Beko çatısı altında birleşecek.

Sdgvfdfbfg

Arçelik'in ismi neden değişiyor?

Arçelik'in Beko markası altında toplanma kararının arkasında yatan temel neden, globalleşme stratejisini güçlendirmek olarak açıklandı. Şirket, Beko'nun global pazarda daha yüksek bilinirliğe sahip olması ve tek bir çatı altında toplanmanın sağlayacağı sinerjiden faydalanacağı tahmin ediliyor.

FghnfgnArçelik fabrikaları nerede?

Arçelik'in Beko ile birleşmesiyle birlikte şirketin üretim tesisleri de tek bir çatı altında toplanacak. Arçelik'in Eskişehir, Bolu, Tekirdağ, Ankara, Manisa ve Kocaeli'de bulunan üretim tesisleri, Beko markası altında üretime devam edecek.

Yurtdışında da üretim tesisleri bulunan şirketin Romanya, Rusya, Çin, Bangladeş, Tayland, Pakistan Hindistan ve Güney Afrika'daki fabrikaları da Beko markası altında üretim yapmaya devam edecek.