Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olan ve ilk sezonunda İspanya'da üç kupa birden kaldıran genç futbolcu Arda Güler, Avrupa Şampiyonası'ndaki ilk maçında adından söz ettirmeyi başardı. Türkiye'nin gruptaki ilk maçında Gürcistan karşısında 3-1 kazandığı karşılaşmada sol ayağıyla mükemmel bir gol atan Arda Güler, maçın ardından Montella ile birlikte basın toplantısına çıktı.

Türkiye-34

Muhteşem bir atmosferde mücadele ettiklerini belirten Arda Güler, "Çok güzel bir karşılaşmaydı, attığım golden ve aldığımız galibiyetten dolayı çok mutluyum. Taraftarımıza ise muhteşem demek bile az kalır. Hocamız doğum günü hediyesi olarak gol atmamı istedi, bunu yaptığım ve Türk halkını mutlu ettiğim için çok mutluyum. Umarım atacağım böyle gollerin devamı gelir. "Kişisel başarılarla çok fazla ilgilenmiyorum, umarım takım olarak gidebileceğimiz yere kadar gideriz. Takımımızın başarılı olması beni çok daha mutlu eder." şeklinde konuştu.

Real Madrid'den takım arkadaşlarının kendisini tebrik edip etmediğinin sorulması üzerine ise, "Birkaç takım arkadaşımın mesajını gördüm ama tam cevap veremedim, tüm mesaj atan herkese teşekkür ediyorum. Hocamız da bana mesaj atmıştı, o da beni motive ediyor. Bazı takım arkadaşlarım da tebrik etti.İnşallah bu golleri atmaya devam ederim. Tüm takım olarak aldığımızı galibiyetten dolayı çok mutluyum. Gürcistan'ın ilk turnuvasıydı, onlara da saygı duymalıyız. Portekiz'e karşı hiç resmi maçlarda kazanmadık, umarım bu turnuvada bu da bir ilk olur." değerlendirmesinde bulundu.

Editör: Samet Karadağ